Kõri tuumor 06.05.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Minu mehel, 36 aastane, on leitud kõri tuumor, kas saab seda eemaldada ja kui riskantne see on? Ta ei ole suitsetaja.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tuumor tähendab kasvajat. Kasvajat üldjuhul saab eemaldada, kui see ainult liiga kaugele pole arenenud. Riskantsus oleneb sellest millises kohas kasvaja paikneb, kas on hea või halvaloomuline kasvaja ja kui suur on kasvaja. Kuna olen üldkirurg ja küsimus kuulub kõrva-nina-kurguhaiguste rubriiki, siis täpsemalt kahjuks vastata ei oska.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

imelikud tükid("munad")

tere, olen 22 aastane mees. Probleemiks on lõua all kõri juures kaks imeliku "muna" ("tükid"), mis see võib olla? Kas lühmvisõlmedega midagi?

Tänud!

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Voivad olla lumfisolmed aga ka muud kasvajad pole valistatud. Ilma nagemata katsumata pole kahjuks tapsemat vastust voimalik anda.

Loe edasi

kahtlane muna seljapeal

Tere!Mure selles,et hiljuti avastasin,et kui vasakut õlga ette painutan siis tuleb "tiiva"alt (seljal) välja punn,muna.Kui õla tagasi tõmban,läheb ka muna tiiva alla tagasi,vastik prõgin käib.Närviarst ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kui tegu oleks kõhnuse tõttu ming luu või kõhre esiletulekuga, peaks see olema sel juhul ka teisel pool. Magamisasend ka vaevalt et põhjuseks on. Ilma nägemata-katsumata on võimatu öelda, millega on tegemist ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: