Kaugelearenenud sigmasoole PK 25.03.21 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,

Küsin, kuna ei saa väga hästi aru.
Arsti kokkuvõte on, et: tõenäone retko-simoidaalnurga soole tuumor. Maksa metastaasid. Parema kopsu S6-s on 0,4 cm sõlm-leid differentseerimiseks liiga väike.
Siit ka küsimus, kas oskate seda lihtsamalt seletada ja kas on ka võimalus sellest terveks ravida? Olen 1 keemiaravil nüüd käinud

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Rektosigmodaalnurga tuumor tähendab, et jämesoole tuumor paikneb kuskil 15 cm kaugusel pärasoole välisavast. Kopsus 4 mm vari on liiga väike, et kindlalt öelda, kas tegu on kasvaja metastaasi või mõne muu protsessiga - aeg näitab. Kui suureneb, on metastaas, kui ei muutu, siis ilmselt mitte. kas sellest haigusest võib ka terveks saada, sõltub sellest, kui palju ja mis asendis need metastaasid maksas paiknevad - kas on kirurgiliselt eemaldatavad või muul viisil ravitavad. Julgustan Teid neid küsimusi esitama oma arstile - tema teab üksikasju.