Ristluulülid katki 03.01.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Juhtus mul kuskil poolteist nädalat tagasi õnnetus, kiirabis pandi diagnoos : parempoolsed L1-3 transversused katki - paranevad ise. Saadeti koju. Praeguseks suudan juba liikuda, kuid igas asendis on ebamugav, selili ja parema külje peal absoluutselt olla ei saa. Ja parema külje peal on imelik valulik sügelus - on see normaalne? Ja kaua need lülid kokku kasvavad , kiirabist öeldi 2 kuud, perearst ütles kuu. Ise olen 20.aastane.

Kiirabist sain ka paberi peale kompuutri tegemist, millel oli kirjas: Jälgitavad on L1-3 processus transversuse fraktuurid paremal. Torakolumbaalosas on lülikehade kontaktpindadel Schmorli herniaid. Vaagnaluude fraktuuri esile ei tule. Vasakul on sakroiliakaalliiduse piirkonnas jälgitav vaakumfenomen, tegemist ei ole traumapuhuse muutusega. Mõlemal pool on antud liiduses subkondraalset skleroosi: sakroileiidi järgne seisund? Sakrumis on mitmes lokalisatsioonis lülikaarte dorsaalses osas defektid: arenguline iseärasus.

Ehk saaksite mulle "Eesti keeles" öelda, mida see jutt seal tähendab, kuna öises vahetuses olevad arstid seda ei suvatsenud öelda ning perearstile ei oodata mind enne kuu lõppu kindlasti mitte .

Ette tänades, K.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kogu see jutt on pildi meditsiiniline kirjeldus ja ei tohiks Teid heidutada. Ainuke tähtis asi Teie jaoks on proc. transversuste murd. Teie vanuses peaksid sellised luud kokku kasvama kuskil 6 nädalaga. Tunda võivad anda siiski kauem.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

luumurd

Tere!
Juhtus täna siis selline lugu, et mängisin vennaga kulli ja jooksin varbaga vastu kapijalga. Varvas on natuke katki paar marraskit, aga ei tea kas on luu katki või mõra. Varvas muidu üsna ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Ainult valu ja kirjelduse järgi luumurdu kinnitada ega välistada ei saa. Selleks vajalik rõ-film. Samas ega varbaluu murruga midagi erilist ei tehagi - annab vaid teadmise, kaua paranemine ja vaevused ...

Loe edasi

pea trauma

kunagine peatrauma ,kõrvatigu katki,üks kõrv peaaegu ei kuule,parempeapool raske,ja kohinatega,avariipool.

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kahjuks ei ole pädev sellisele küsimusele vastama. Küsimuse peaksite esitama neuroloogile või neurokirurgile.

Loe edasi

kui kaua on valu tunda kui 3 roiet katki

Kui kaua on valu tunda kui3 ribi katki

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kuidas kellelgi. Oleneb ka sellest, kuidas luuotsad paiknevad, kui palju Te liigutate jne. Kui 4 nädalat peale traumat annab end tunda pole selles midagi erilist.

Loe edasi

Punn keele all

Mul on keele all väga imelik punn, nagu oleks vesi sees ja näha, et siuke tume/must väike täpp on all vms. Kergelt katki ei lähe. Tegin ükskord katki. Läks umbes nädalaks ära ja nüüd tuli tagasi. Valus ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Peaksite end arstile näitama. Ainult Teie kirjelduse järgi diagnoosida pole võimalik.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: