probleemid pärakupiirkonnaga 16.03.09 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Olen 28-aastane naine ja minu probleemid pärakupiirkonnaga on nüüdseks kestnud juba üle kahe kuu.
Esialgu arvasin, et tegemist hemorroidide või pärakulõhega, kuid iseendale ju diagnoosi ikkagi panna ei saa. Perearst kirjutas kahel korral ilma vaatluseta Anusol küünlaid, kuid kuhugi edasi ei saatnud.
Kuna probleemist lahti ei saanud, siis pöördusin ise proktoloogi juurde, kuna tundus, et tegemist on mingi jubeda põletikuga. Istumine muutus juba valusaks ja selline olemine hakkas segama igapäevaelu. Proktoloog vaatluse käigus (näpuga ja mingi väikse toruga) hemmorroide ei tuvastanud, vaid tegemist mingisuguse põletikuga (arsti juures olles ei osanud täpselt üle küsida selle põletiku kohta). Kirjutas küünalde retsepti, mida valmistati apteegis. Mõne päeva möödudes see põletikuline tunne möödus ja arvasin, et olen sellest murest lahti saanud. Kuid umbes nädala pärast oli probleem tagasi. Käisin uuesti sama proktoloogi juures, kes kirjutas uue retsepti neile apteegis valmistatavatele küünaldele ja käskis kannatust varuda. Taaskord tundus mõne päeva möödudes, et olen sellest põletikust lahti saanud, kuid umbes nädala pärast oli see tunne tagasi.
Siin ma siis nüüd olengi ja kirjutan Teile. Mul jääb juba tunne, et see probleem jääbki mind vaevama. Kas peangi varuma kannatust ja ootama, millal põletik mööduks? Tean, et kirjateel pole ilmselt võimalik öelda, mis põletikuga on tegemist, aga kas on üldse lootust sellest ebamugavast tundest lahti saada? Kas peaksin uuesti pöörduma sama arsti poole või küsima mõne teise arsti arvamust?
Lisan veel, et olen loobunud kohvi joomisest, joon laktoosivaba piima, hommikuti söön putru (varem võileiba) ja päeva jooksul ka sooja toitu. Teen sporti. Kõhukinnisuse ja -lahtisusega nagu probleemi pole ja tavaliselt igal hommikul "käib kõht läbi". Selline põletiku tunne tekib enamasti just päeva teisel poole st kusagil peale lõunat.
Kuidas ma saaksin ennast veel aidata?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Soovitaksin tõesti pöörduda sama proktoloogi juurde, kuna tema on Teie haigusega juba mingil määral kursis ja proktoloogid on siiski kõige rohkem kokku puutunud just selliste haigustega. Usun,et kui arst ise haigusele pihta ei saa, soovitab ta ise mõnda teist kolleegi või konsulteerib teise arstiga. Lootust pole kindlasti mõtet kaotada.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

Podesin 3 nädalat tagasi kohugrippi,hiljem probleemid

Praegu kehv enesetunne ,valud loovad selga,gaasid kohus,magu hell.

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Küsimuse all kirjeldate oma seisundit. Abi saamiseks peaksite pöörduma perearsti poole.

Loe edasi

probleemid pärakupiirkonnaga

tere!
olen 28-aastane naine ja varem teilt alati asjalikku nõu saanud.
minu probleemid pärakupiirkonnaga on nüüdseks üle 3 kuu kestnud. selle aja jooksul olen 2 korda perearstil käinud ja kuna ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Proktoloog on kindlasti õige spetsialiteet. Kui pole abi saanud, võiksite tohtrit vahetada.

Loe edasi

pärasoo lõikamine

mull oli operatsioon gemoroi lõikamisel nüüd onn mõned probleemid käimisega -vabandus aga pean ütlema -auk jai väkseks .Küsimus kas saab seda teha laiemaks?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Peaks saama küll. Peaksite pöörduma Teid opereerinud kirurgi poole.

Loe edasi

veenilaiendi op. riskid

tere.
kas veenilaiendi operatsiooni peetakse ohtlikuks operatsiooniks? ja kui tõenäoline on, et selle käigus on tekkivad mingid tüsistused/probleemid vms?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Veenilaiendite operatsiooni ei peeta ohtlikuks operatsiooniks. Tüsistuste tekke tõenäosus on 1-2 %. Suuri probleeme ei näe.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: