Välajaheite/pärakupiirkonnaga seotud probleemid 14.12.17 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on pidamatus ja teen harjutusi ja saan hakkama, kannan sidemeid. Aga nüüd juba aasta otsa tunnen, kui käin hommikul WC, siis on ka väljaheite tegemisega niisugused lood. Kõht ei ole kinni, käin iga paari päeva tagant. Hommikul kui wc-s pissil käin, siis tagumikku pühkides tunnen sügelust pärakas. Kuivatan paberiga ja siis tunnen et nagu tahaks väljaheide tulla. Tagumiku pühkimine oleks nagu massaaz, sest natuke nagu kiheleks seal ja siis väljaheide tulebki. Kui olen lõpetanud ja juba liigun toas, siis tunnen, et tahaks uuesti väjaheitele minna. Tihti tuleb ka nüüd juba väljaheide püksi. Ma ei saa aru, kas see on pidamatusest? Kas kuseteed ja päraku elundid on omavahel seotud. Kas esineb pidamatust ka pärakus? Imelik on see, et kui lõpetad kakamise, siis peaks olema lõpp, mitte, et hiljem (5 min pärast) valgub veel? Täna hommikul märkasin ka helepunast verd paberil taguotsa pühkides. Aga see võis ka olla tugevast pühkimisest. Väljaheite värv on hele. Mul on seda väga ebameeldiv kirjeldada, aga panin siia kirja nii nagu tunnen. Olen istuva tööga seotud, kuigi tõusen püsti ja liigun 1,5 tunni tagant vähemalt.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Nii urineerimine kui defekatsioon on omavahel tihedalt ühendatud tegevused. Tegu võib Teie puhul olla vaagnaelundite allavajega. Soovitaksin oma murega pöörduda günekoloogi poole.