jälle homorroidid 10.12.01 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Lugesin eelnevaid küsimusi ja vastuseid hemorroidide kohta, kuid jäi veel paar selgusetut asja. Kas hemorroide opereeritakse vaid selle tõttu, et nad tekitavad ebamugavust, sealhulgas veritsevad tihti? Miks hemorroid vahel veritseb? Kas sel juhul veri on helepunane? Kas saab ka ise kindlaks teha, et on ka sisemisi laiendeid? Kui sügaval sooles neid veel hemorroidideks nimetatakse? Mis põhjusel sool veel veritseda võiks? Kas on olemas küünlaid mis vereerituse lõpetaksid?

Ma nüüd vabandan väga, sest küsimusi sai küll hulga. See on peaaegu nii, et üks loll jõuab rohkem küsida kui....

Oleksin vastuse üle aga väga tänulik, sest hirm tahab igasuguse elujõu võtta!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Hemorrhoide opereeritakse tõesti põhiliselt tüsistuste tõttu, mis on 1) retsidiveeruvad põletikud 2) verejookud. Verejooksu ebamugavuseks ei julgeks nimetada, sest kohati võivad verejooksud olla väga tugevad, põhjustades isegi kollapsi ja pikema aja vältel kordudes ka verevaegust. Hemorrhoid põhimõtteliselt kujutab end laienenud veresoont, mis on kaetud pärasoole limaskestaga. Viimane on väga õrn ja õhuke. Kui tekib vigastus hemorrhoidi kohal - roojamisel kõhukinnisusest - järgnebki verejooks. Hemorrhoididest pärit veri on reeglina helepunane, pole segunenud roojaga, vaid jääb selle peale. Hemorroidid paiknevad pärasoole sulgurlihasest 6 cm pikkusel alal. Soole veritsuse põhjuseks võivad olla veel kasvajad (nii hea kui halvaloomulised), divertikuloos (sopistustõbi), põletikud - haavandiline koliit, düsenteeria. Küünaldega verejooksu pärasoolest on lootus peetada küll ainult juhul, kui see pärineb hemorrhoididest. Sellised küünlad on sellised künlad on olemas, kuid saadaval vaid retseptiga.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

Põlve all muna

Põlve all muna,vahest tekivad valud ,et ei saa magada ,vahes ei ole mitu kuud ja ss jälle valutab mitu tundi ennem magama jäämist.

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Pöörduma peaksite ortopeedi poole. Kirjelduse järgi on võimatu öelda, millega tegu.

Loe edasi

Munataoline moodustis (järg eelmisele kirjale)

Tere jälle

Unustasin lisada, et kolonoskoopias käisin ja seal oli kõik korras.

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kolonoskoopia normileid tõstab tsüsti tõenäosust.

Loe edasi

jalg

aga et neid kruvisid jalast välla saada,kas on vaja siis jälle op teha et neid välla saada..kas see haav lõigatakse lahti ja võetakse kruvid välla?kui kruvid välla võetakse kas siis piab jälle karkudega ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kruvide väljavõtmine on üldjuhul tunduvalt väiksem operatsioon, valu mingil määral siiski on. Haav on siiski väiksem. Karkudega käima ei pea.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi