sapipõie polüübid 29.11.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Ultraheli uuringus selgus, et sapipõis on niverdunud kujuga ja seal on paar 0,3- 0,5 cm kolesteroolpolüüpi. Kõhuvalud on vahelduva eduga kestnud juba üle kümne aasta.Esmakordselt suunas perearsr ultrahelisse. Nüüd on lisandunud hirmus väsimus.Võin magada päevade kaupa olles vaid ärkvel 3-4 tundi ööpäevas. Kas see väsimus on tingitud sapipõiest?Kas oodata opi tavajärjekord või saab kuskil tasulises kiiremini?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Teie poolt kirjeldatud hirmus väsimus ei ole tüüpiline sapipõie haiguse sümptom. Seega mina ei usu, et Teie väsimuse põhjus on sapipõiest.
Sapipõie operatsiooni järjekord on 1-1,5 kuud, erinevates raviasutustes erinev, ka kirurgide lõikes erinev. Kindalsti on asutusi, kus seda saab teha ka kiiremini.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

Sapipõie funduse adenomyomatoos

Kas sapipõie eemaldamine kirurgiliselt on vajalik ? Kas pidev valu keskel ülakohas mis ei leebu ühegi valuvaigistita võib viidata perforatsioonile ? Kui kaua antud diagnoosiga ja sümptomiga on võimalik ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Perforatsiooniga saaks elada maksimaalselt nädala, siis tapab ära.
Sapipõie adenomyomatoos pidevat valu põhjustada ei tohiks. Kui diagnoos on püstitatud ultraheli uuringu alusel, tuleks teha ka kompuuteruuring. ...

Loe edasi

Peale Sapipõie eemaldust

Tere. Sapipõie op oli 23. veebruar 2017. Märtsi alguses hakkas õhtuti süda läikima ja iiveldama peale sööki, hommikul ja lõunal peale sööki on ok olla. Millest see võib olla kas mingite medikamentidega ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Iivelduse vastu on olemas ravimeid, kuid neid saab vaid retseptiga. Peaksite konsulteerima Teid opereerinud kirurgi või perearstiga. Ka aeg aitab oluliselt.

Loe edasi

sapilivitõbi

Minu küsimus on,et kas sapikivid mõjutavad või on seotud gastriidi tekkimisega?
Kas sapipõie eemaldamine võib anda lahenduse kroonilise gastriidi ravimisel?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Gastriidi ja sapikivide vahel otsest seost ei ole ja ka sapikivide/sapipõie eemaldamine gastriiti ei ravi.

Loe edasi

Peale sapipõie oppi.

Tere!
Kas on võimalik,et peale sapikivide ja sapipõie eemaldamist tuleb oksendades sappi? Nimelt seda kibedat ja kollast. Suus ka koguaeg kibe maik.

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kui inimene oksendab, siis võib selles alati sappi olla, ka peale sapipõie operatsiooni. Sapipõis on reservuaar, sapp aga vedelik, mida maks toodab sõltumata sellest, et sapipõit ei ole.

Loe edasi

sapipõie operatsioon

tere oli sapipõie op 24,ndal augustil ,enam vähem olen aru saand mis saab süüa,aga pidevalt on paha olla ja kõhtlahti,

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kõige õigem oleks Teil pöörduda opereerinud arsti vastuvõtule. Vahel on vajalik sapipõie eemaldamise järgseid vaevusi korrigeerida medikamentidega.

Loe edasi

Sapipõie eemaldamine

Tere. Selline küsimus, et kas on võimalik, et peale sapipõie eemaldamist juba 2 kuud tervis pole täitsa korda läinud?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Reeglina selle ajaga peaks juba loodus asja ära klaarima. Mõnedel inimestel mingisugused funktsionaalsed häired võivad peale sapipõie eemaldamist jäädagi - mõned toidud ei sobi, aeg ajalt kõhulahtisus, ...

Loe edasi

Sapipõie opile menstruatsiooni ajal

Tere! Küsimus oli pealkirjas juba, et siis, kas menstruatsioon segab sapipõie lõikust või mitte? Pean edasi lükkama? Ette tänades!

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kui Teid ennast ei sega, siis meditsiinilises mõttes ei ole see probleem.

Loe edasi

Sapipõiekivid

Tere! milliseid meetmeid on Eestis sapipõiekivide eemaldamiseks? Üks Tartu kirurg ütles mulle, et on ainult üks võimalus: sapipõie eemaldamine?

Lugupidamisega,
I.K.

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Maailmas on sapikivide ravi kuldstandardiks sapipõie laparoskoopiline eemaldamine koos kividega. On tehtud ka sapikivide lahustamise katseid medikamentidega, kuid need pole siiski oodatud efekti andnud ...

Loe edasi

sapipõiepolüübid

käisin ultrahelis läbivaatusel.kuna oli maksapiirkonnas ebamugav tunne ja selgus,et mul on sapipõie seintel polüübid,millega ravida kui annab,või eemaldada hoopis sapipõis.

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kirurgina võin öelda, et UH-sonograafial leitud "polüübid" ei ole reeglina midagi - operatsioonipreparaadil ei ole mina polüüpe veel näinud. Ainult polüübi diagnoosiga mina sapipõit eemaldama ei hakkaks. ...

Loe edasi

mis viga?

Viimasel ajal kakades tunnen nagu miski üleliigne tuleks pärakust välja. Valusid pole, verd ei tule aga peale kakamist on ebamugav olla. Mis võiks probleem olla?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Tegu võib olla limaskesta aga ka kogu pärasoole väljalangemisega. samuti võivad olla polüübid. Tuleks näidata arstile.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: