Sapipõiekivid 26.03.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! milliseid meetmeid on Eestis sapipõiekivide eemaldamiseks? Üks Tartu kirurg ütles mulle, et on ainult üks võimalus: sapipõie eemaldamine?

Lugupidamisega,
I.K.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Maailmas on sapikivide ravi kuldstandardiks sapipõie laparoskoopiline eemaldamine koos kividega. On tehtud ka sapikivide lahustamise katseid medikamentidega, kuid need pole siiski oodatud efekti andnud ja pole levinud.