Bariaatriline operatsioon 31.08.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Olen 30 aastane naine ja kimpus väga suure ülekaaluga. Ülekaalust tingituna on mul diabeet(5 insuliinisüsti päevas)kuni selle suveni oli diabeet halvasti kompenseeritud, lisaks pidevad tromboflebiidid, süvaveenitromboosid reiearteris,kahtlus trobofiiliale(diagnoos kinnitamisel). Minu endokrinoloog on arvamusel, et peaksin uurima bariaatrilise operatsiooni võimalikkust. On ka saatekiri. Nüüd muretsengi, et kas üldse selliste haigustega on mõtet asja uurima tulla, võibolla ei opereerita selliste haigustega. Varem on mul mitmeid operatsioone olnud, viimati 3aastat tagasi sapikivide eemaldus. Tüsistusi pole esinenud. Kas bariaatriline operatsioon on minu puhul üldse mõeldav? Aitäh.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ainult Teie kirja põhjal on raske öelda, kas sobite selliseks lõikuseks, või mitte. Soovitaksin pöörduda kirurgide poole, kes tegelevad selliste protseduuridega - Põhja Eesti Regionaalhaiglas (Mustamäel) dr.-d Kaur, Ümarik ja Adamson, Ida Tallinna keskhaiglas dr. Trudnikov. Koostöös endokrinoloogidega peale mõningaid uuringuid saaks seda täpsemalt öelda.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

Sapikivide operatsioon.

Tere! Tahtsin küsida kuidas ja kui kaua kestab sapikivide operatsioon? Kaua peab haiglas olema?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Tervel inimesel saab sapipõie operatsiooni teha ka päevakirurgiliselt - see on, et haiglas ööbima ei peagi. Operatsioon ise kestab harilikult 30 - 60 minutit ja oleneb anatoomiast ja olemasoleva põletiku ...

Loe edasi

Bariaatriline kirurgia

Tere.

Kas bariaatrilist operatsiooni maole saab teha inimesele, kellel on sapipõis eemaldatud ning teisele inimesele, kel on kilpnäärme alatalitlus, mõlemal juhul on kehakaal selline, et meditsiinilistel ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Varasem sapipõie operatsioon takistuseks ei ole. Kilpnäärme alatalituse korral tuleb nõu pidada endokrinoloogiga, kelle otsus oleks määrav.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: