Refluks, söögitoru 24.06.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Oli refluks, vahelihase song. Tehti operatsioon ja kaks kuud oli justkui kõik korras, ei pidanud enam refluksivastast ravimit (Omepraxol jt) tarvitama. Siis aga kahe kuu möödudes oli korraks söögitoruspasm ja hakkasid kõrvetised tagasi tulema, samuti igasugused soolekorinad ja nõrgad valud alakõhus. Kuid peamine, miks refluksivastane bariaatriline operatsioon ei toiminud enam pärast kaht kuud? Gastroskoopia näitas viimati kah, et maolukuti-ava oleks justkui nüüd normaalne.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Refluksivastane operatsioon ja bariaatriline operatsioon on põhimõtteliselt kaks erinevat asja. Mis konkreetselt Teile tehti, saate teada Teid opereerinud kirurgilt. Soolekorinad on loomulik nähtus ja seda ei saa haiguslikuks pidada. Kõrvetiste puhul peaksite jätkama Omaprazoliga.