Veresoone lõhkemine 27.06.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on aastaid vasaku silmalau allosas kõrgem, justkui puhevil veresoon. Viis aastat tagasi reisil olles see esmakordselt iseenesest lõhkes. Silmaümbrus ja silmaalune oli kaua aega mustjas punane ja siis pikapeale kadus. Veresoon jäi ikka nähtavaks. Nüüd kolm nädalat tagasi läks see jälle iseenesest katki. Olen peale esimest lõhkemist olnud selle piirkonnaga äärmiselt ettevaatlik ja seda igati hoidnud, et midagi vastu ei puutuks. Tundub, et see ei aita.Nüüd on jälle kole sinine silmaümbrus ja ära läheb väga aeglaselt. Seoses sellega tekkis hoopis mure, kas ei peaks sellega mingi eriarsti poole pööruma? Perearst ei osanud midagi soovitada, apteegist anti veresooni tugevdavaid tablette. Kas on oht, et veresooned on üldiselt nõrgad ja võivad sama kergelt ka peaajus või mujal lõhkeda? Informatsiooniks nii palju, et mul jäävad sinised plekid kehale väga lihtsatest asjadest ja kätel ning sõrmedel on isegi tainast sõtkudes veresooned katki läinud. Aga need ei ole nii nähtavad kui näol - selleks ei ole seda ka tõsiselt võtnud. Olen 55 aastane üldiselt terve ja liikuv naine.
Palun vastust, kelle poole peaksin pöörduma?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui hematoomid tekivad kergesti, peaks uurima hüübimist. Selle kohta analüüsid saab korraldada ka perearst. Silmalau veresoone probleemiga peaksite pöörduma silmaarstile.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

Veresoone kasvaja põlvel

Tere!
Mina olen 12 aastane ning minu põlvel on veresoone kasvaja. Arstid on mu emale öelnud, et see kaob 5. ja 7. eluaastajooksul, kuid minul on see alles. See on selline tumepunane ja ma ei tea ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Peaksite näitama end lastekirurgile - ilma nägemata on mul raske soovitusi anda. Ise arvan - kui häda ei tee, ei näe põhjust puutuda.

Loe edasi

Lõhkevad veresooned

Tere,
mul on selline küsimus, et olen 20aastane naine. Mul lõhkevad kogu aeg veresooned, eriti põlveõndlas ja vahel ka kätel. Kas muretsemiseks on põhjust või on veresoonte lõhkemine loomulik?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kindlasti ei ole veresoonte lõhkemine normalne. Põhjus võib olla nii veresoonte seina nõrkuses aga ka hüübimishäires. Peaks põhjuse selgitama.

Loe edasi

Lõhkevad veresooned

Viimaste aastate jooksul on esinenud käte veresoonte lõhkemisi, just sõrmede piirkonnas. See juhtub täiesti kerge liigutuse juures, näit. pesemine või millegi eseme kerge pigistuse juures. Üks valuhetk, ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Selline veresoonte lõhkemine pole kindlasti kirurgiliselt ravitav haigus. Tegu võib olla nii veresoone seina nõrkusega, kui ka hüübimishäiretega. Seda peaks selgitama. Aedtilli ja GNLD toodete suhtes ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi