kätel ja sõrmedel vereoonte lõhkemine 11.09.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Käelabal ja sõrmdel lõhkevad veresooned üsna tihti. Tihti tähendab siis mõned korrad nädalas. Vahel väga valulikult. Jalgadel, just sääremarjadel, on suurenenud veresooni. Viimasel ajal valutavad põlved. Kas veresoonte lõhkemine võib olla tingitud pärelikust soodumusest? Kas peaksin perearsti poole pöörduma sooviga põhjalikumale uuringule? Kui jätta tähelepanuta- mis on võivad olla tagajäred?
Infoks juurde:töötan ehitajana. Emal on samuti olnud probleemid veresoonte laienditega ja enne 60 eluaastat tal need opereeriti. Vanaisal oli veresoonkonna haigused (infarkid ja kõrgvererõhutõbi).

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Veresoonte lõhkemine ja veenilaiendi üks-ühest seost omavahel ei oma: kõigil veenilaienditega inimestel veresoonte lõhkemist ei esine. Veresoonte lõhkemine on seotud veresoone seina nõrkusega, samuti võivad olla põhjuseks hüübimishäired. Ka osade ravimiute tarvitamine võib soodustada nahaaluste verevalumite teket. Peaksite oma probleemist rääkima perearstiga.