Opertatsioonijärgne seisund 14.06.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,

70.a.mees läheb järgmisel nädalal südameklapi operatsioonile.
Kas inimene ise saab midagi teha,et opihaav kiiremini kinni kasvaks ja paremini paraneks,vitamiine võtta,teatud toiduaineid eelistada vm.Samas, kas on midagi,mida ei tohiks teha, näit. sauna minna,päikest võtta,füüsilist tööd teha,autot juhtida.

Ette tänades Riina.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ega oluliselt midagi teha ei saa. Operatsioonile tuleks minna võimalikult stressivabalt, elades selle ajani oma tavalist elu. Organismis ei tohiks olla mingeid põletikukoldeid. Kõige sagedamini on selleks katkised hambad. Alkohol ja tubakatooted kui tervistkahjustavad faktorid võiksid olla ka operatsioonieelselt minimiseeritud. Muude küsitud tegevuste piiramisel küll mõtet ei näe, kui nendega muidugi liiale ei minda - liigne päikesevõtt ja liigne saunatamine selles vanuses on liiast ka tervele inimesele.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

operatsioonijärgne taastumine

Tere.
Lähedasel inimesel oli raske operatsioon, millega kaasnes ka pikk narkoos. Peale toibumist on inimesel silmavaade hoopis teine, võõras ja hirmunud. Kas tegemist on mööduva nähtusega või tuleks ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Oleneb kui kaua aega pärast operatsiooni Teie poolt kirjeldatud muutused esinesid. Kohe peale ärkamist on selline seisund loomulik, nädala- paari pärast peaks selline asi küll juba möödunud olema.

Loe edasi

Peavalud peale operatsiooni

Tere
Kas peavalu peale operatsiooni seljasüstiga on tavaline? Valutab seistes,lamades valu ei ole.

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Selline seisund pole muidugi normaalne, kuid kahjuks 10% spinaalanesteesias opereeritud patsientidel seda esineb. Harilikult see möödub 1-2 nädala jooksul. Põhiline ravi on lamamine. Kui nimetatud aja ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: