Soolelaiend 20.11.01 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Minu 9 kuusel pojal avastati jämesoolelaiend -pärasoole viimases osas, vahetult enne pärakut.Tal on olnud sünnist saati kõht kinni.Nüüd siis avastati.Kas tõesti mingit muud võimalust peale operatsiooni pole?

Kas ei ole näiteks võimalust sellest välja kasvada(hoides mingite vahenditega kogu aeg kõht korras). Ja veel - tal on immuglobuliinide näitajad normaalse alumise piiri peal,kui suuresti see võib mõjutada operatsiooni üle elamist ja paranemist?

Aitäh

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Päris täpselt ei saa aru, milles asi. Võimalik, et tegu on nn. Hirchbrungi tõve e. aganglionaarse megakooloniga. Kui see on nii, siis kahjuks peale operatiivse vastava sooleosa eemaldamise muud ravi selle haiguse puhul ei ole. Väljakasvamisega sellest haigusest vabaneda ei saa, hädad võivad hoopis süveneda ja võivad tekkida komplikatsioonid.

Immunoglubuliinid on organismi immuunsüsteemis oluline osa ja kahtlemata on nende defitsiit operatsiooni puhul ohutegur. Sellega arvestades ei tohiks aga operatsiooni üleelamine olla probleemiks ja kui jutt on sellest haigusest, mida ma alul nimetasin, siis tegelikult ei ole Teil valikut.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

Soolelaiend

Tere

Olin 4aastasena kopsupõletikuga haiglas ning selle haiguse ajal tekkis kõhukinnisus ja aasta pärast uuesti haiglas olles pandi diagnoosiks soolelaiend. See probleem on mind vaevanud nii ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kui Teid on uuritud haiglas ja väidetud üht, siis mina ainult Teie kirjelduse järgi ei saa kuidagi mingit muud järeldust teha. Kindlasti on operatsioon üks võimalus, aga kui operatsioon on tehtud ,siis ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: