luuline kasvaja? 19.05.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Mul on kõrva taga väike 1,5cm läbimõõduga punn,valutu, luulise konsist. moodustis, nahk punetav ei ole.Olen käinud mitme arsti juures ja mitu erinevat vastust:1Healoomuline luuline kasvaja.Lõigatakse kohaliku tuimestusega. Kiiret ei ole(sügiseni kannatab oodata)
2Ei soovita lõigata,sest asub sellises kohas, kus on luu hõredam ja võib hiljem uut operatsiooni vaja minna, kui luu sinna tagasi ei taha kasvada.Siis võetakse mujalt luud ja pannakse sinna asemele.Proovi ei tohtivat sealt võtta, sest kui osutub pahaloomulikuks võib teha siirdeid ja kui üldse puutuda, siis juba kõik ära võtta.Ja üleüldse võib tüsistusi peale oppi olla.
Punn on mul olnud u. 10 aastat.Algul oli väga väike nagu vinn. 4 aastat tagasi oli mul peapõrutus ja siis hakkas aeglaselt kasvama.Ei oska öelda kas on veel kasvanud edasi või ei, sest kasvas väga aeglaselt.Vasakus körvas on ka tasakaalunärv kahjustatud(sama kõrva taga on see punn).
Umbes kaks aastat tagasi saadeti mind tasakaalunärvi kahjustusega seoses MRT uuringusse.Vastus selline:Tugeva väljaga MRT peaajust.Liikvoriruumid normis.Aju koldemuutusteta.Pontotserebrellaarnurgad iseärasusteta.Intrakraniaalsel ekspansiooni ei sedasta.Paranasaalõõned ning mastoidrakustik põletiku tunnusteta.(selle uuringu ajal oli see punn u sama suur).Hiljuti käisin ka kompuutris,sest tahtsin ikkagi teada, mis see täpselt on ja vastus selline:saatediagnoos:osteoma reg. temporalis sin.KT-uuring peast.Peaaju vatsakeste süsteem on normaalses asendis,normipärast külgühtlast laiust.Väikeaju kortikaalsed vaod on laienenud-kerge väikeaju kortikaalne atroofia.Ajuparenhüümis patoloogilist koldeleidu esile ei tule.Esineb falx cerebri lubjastus eesmises kolmandikus.Oimuluud on bilateraalselt tugevasti pneumatiseeritud,osteoomi ei visualiseeru. Mida peaksin ette võtma ja kelle juurde peaksin pöörduma?
Ette tänades Egle

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ega lõplikult teada ei saa, kui "punni" ära ei lõika, ega histoloogiliselt ei uuri. Arvan, et tegu pole siiski pahaloomulise protsessiga - ka see, et ta on kasvanud 10 aastat viitab healoomulisele iseloomule. Ilma nägemata on mul muidugi raske väga resoluutselt midagi väita, aga mina teeksin nagu esimene tohter Teile soovitas.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

luuline kasvaja kõrvas

Avastati kõrvast luuline kasvaja mis tuleb välja puurida.Kus saab lasta teha kuulmekäigu atreesiat ja mis operatsiooni orienteeruv hind on kui ravikindlustust ei ole?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kuna pole minu eriala, siis ei kujuta ette, mida Teil konkreetselt teha plaanitakse. Peaksite need küsimused esitama kirurgile, kes seda operatsioni planeerib - paljusid asju saab teha erineval moel ja ...

Loe edasi

Kand

Mul tekkis nädal aega tagasi kanna peale kõva kühm. Alguses 2 päeva ta kiheles aga nüüd enam mitte. Valu ei ole. Nüüd on ainult kühm järgi. Kas võib tegu olla kukekannusega?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kukekannus on luuline eksostoos kanna all. Teie poolt kirjeldatud moodustis on aga nahal - seega ei tohiks tegu olla kukekannusega.

Loe edasi

mis on nn.kooljaluu ja kuidas sellest vabaneda

Tere! On mure oma 17 aastase tütre käelaba pärast. Tal tuli vasaku käe randmele selline kõva kühm ja selle all on auk. See luuline moodustis on valus(arvatavasti lähevad kõõlused sealt pealt üle) ja käele ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Soovitaksin siiski operatiivset ravi.

Loe edasi

Kukekannus

Kuidas lahti saada kukekannusest,kas on ta opereeritav?Millest tekib?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kukekannus on luuline väljavõlvuvus kannaluul, kohal kuhu kinnituvad talla sidemed - s.o.sidemete kinnituskoht luustub. Selle tõttu tekib sellele piirkonnale suurem surve ja sellest pidev ärritus-põletik. ...

Loe edasi

Kukakannus.

1,5 aastat tagasi arvas perearst,et jalakanna valu põhjustab kukekannus. Soovitas määrida salviga, mis ei aidanud. Järgnes nn. elektriravi, mille tagajärjel valu leevenes umbes pooleks aastaks. Praegu ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kukekannus on luuline väljavõlvuvus kanna all kõõluste ja sidemete kinnituskohas. Selle tulemusel saab see piirkond koormatud tugevamini ja tekib aseptiline põletik. Raviks aitab teinekord vaid sobiva ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: