Moodustis alakõhus 14.05.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere
Olen 24 a naisterahvas. Sünnitanud 2 a tagasi. Raseduse lõpupoole hakkasin märkama paremal kubemes puusakondi juures muna. Peale sünnitust oli muna kivikõva ja pitsitas aga kadus siis millalgi. Nüüd on olukord selline, et püsti kõhtu pingutades ei löö välja muna nagu songale iseloomulik oleks aga kui voodiusse pikali viskan siis tunnen kohe et nüüd lõi välja selle ja ongi muna kõhu peal. Kui teda mudida on valus ja krudiseb muliseb natuke ja siis kaob kõhtu tagasi. Vahel valutab rohkem vahel vähem. Pikemal jalgadel seismisel hakkab selg valutama ja ka see parem pool pakitsema. Pimesool on alles aga see muna on pimesoolekohast madalamal täitsa kubemes.
Nüüd tehtud uuringutest: on tehtud rektoskoopia kuna vahel oli ka heledat verd väljaheites, ei leitud midagi(sooleuuringust keeldusin) Erinevad günekoloogid on vahel katsudes midagi tundnud aga ultraheli leid on igati normaalne(korduvalt mitmekuuliste vahedega), pap analüüs korras ja põletikke pole kunagi olnud. Nii et günekoloogiliselt terveks tunnistatud. Neerud on vaadatud uh-s ja korras. Korra võetud ka cea ja ca 19 mis olid normis. Kõht käib norm läbi ja kakades sinna valu kunagi ei löö. Ka gaaside liikumisega ei ole muna ilmumine seotud.
Olen Teist palju head kuulnud ja mõelnud, et järsku oskate Teie aidata või vähemalt öelda millega tegu oleks ja ise oleksin huvitatud väikevaagna kompuuteruuringust aga saatekirja ei saa ei günekoloogilt kuna tema ütleb et seda kirjutab perearst ja ei saa ka perearstilt kuna tema ütleb, et seda kirjutab erialaarst. Mis mulje Teil tekib millega võiks tegu olla? Ja hea meelega tuleksin ka Teie vastuvõtule end näitama

24 a naisterahvas

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ilma Teid nägemata ei julgeks midagi pakkuda ja teeme ära, mis pakute ise viimase lausega. Helistage 6971135 ja küsige õe käest, kuna tulla - palun kaasa ka perearsti saatekiri.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

moodustis rangluul

Umbes kuu aega tagasi tekkis rangluule naha alla mingi liikuv moodustis, justkui lümfisõlm, kuid kaelal olev lümfisõlme ma ei saa niimoodi näpuga liigutada. Moodustis ise valu ei tee, aja jooksul kasvanud/vähenenud ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kindlalt vastamiseks peab nägema ja katsuma. Tegu võib olla ka lümfisõlme või fibroomiga

Loe edasi

Munataoline moodustis (järg eelmisele kirjale)

Tere jälle

Unustasin lisada, et kolonoskoopias käisin ja seal oli kõik korras.

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kolonoskoopia normileid tõstab tsüsti tõenäosust.

Loe edasi

Valud kõhus

Tere.
Mul on selline küsimus, et mõned kuud tagasi hakkasid paremal pool alakõhus valud. Valud tekivad just füüsilisi pingutusi tehes, näiteks jooksmisel ning valu kiirgab ka paremaase munandisse. ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

vaevalt põrnas uh-s leitud kolle on Teie parema alakõhu valude põhjus. Kui seostate seda füüsilise pingutusega, võiks olla tegu algava songaga, kuigi ilma nägemata on midagi kindlat raske öelda.
Kajavaene, ...

Loe edasi

Päraku augu juures moodustis

Päraku augu juurde on tekkinud moodustis. Oleks nagu suur "punn". Puudutades valus. Millega võib olla tegu?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kõige tõenöosem, et tegu on põletikulise hemorroidisõlmega. Soovitan kirurgile näidata - verehüübe väljalaskmisega saab teinekord probleemile kiiresti leevendust.

Loe edasi

moodustis rinnakorvis?

Tere, mul on selline küsimus, et mul on rinnakorvis, rindluust paremal, parema rinna kohal ,selline kõva lame moodustis,pigem ümara kujuga, teisel pool seda ei ole? et mis see olla võiks?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Ilma nägemata katsumata ei ole võimalik diagnoosida. Ei tahaks Teid hirmutada pakkudes võiamlusi, millega tegemist. Näidake kõigepealt perearstile.

Loe edasi

Muna kujuline moodustis

Kas see on normaalne,et keset kõhtu on muna kujuline moodustis katsudes.

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

See ei ole normaalne. Tuleks näidata arstile.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: