mao väiksemaks opereerimine 24.04.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, olen kuulnud sellisest operatsioonist, et kaalust alla saamiseks opereeritakse magu väiksemaks või teine võimalus, et pannakse "Gastric band" n.ö seotakse magu kinni.
Kas te oskate öelda, kas Eestis ka selliseid operatsioone tehakse ja kui palju see maksab?
See oleks vist viimane võimalus mul kaalust alla võtta, kuna lihtsalt tulevad söögihood peale, et ainult sööks ja kaal järjest kasvab, buliimiat pole. viimase aastaga on lisandunud söömise tagajärjel 20 kilo lisaks, olen 21 a neiu ja suures hädas, olen proovinud kaalujälgijates käia, kuid ei aidanud ja teen ka trenni 3 korda nädalas, aeroobika ja ujun, kuid kaal alla ei lähe.
Jään ootama teie vastust,
Tänan
K

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Selliseid operatsioone tehakse tõepoolest, kuigi kaalureguleerimiseks oleks see siiski äärmine ja viimane abinõu. Kirjutate küll, et Teil buliimiat pole, kuid mis asi see söögihoog siis on kui mitte buliimia. Kogu inimese ainevahetus allub aine/energia jäävuse seadusele - kui sissesöödavate kalorite hulk ületab põletatud kalorite hulga, siis see talletatakse organismi rasvana. Tuleb lihtsalt vähem süüa (kalorite mõttes) ja rohkem liikuda-trenni teha. Loota, et operatsiooniga tahtejõudu juurde tuleb, oleks enesepettus.
Operatsiooni hinnad - kogu ravi - oleks 30000-50000 EEK-i sõltuvalt operatsioonimeetodist.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

Mao lukk ei toimi

Kas on võimalik mao luku funktsiooni taastada?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Üks võimalusi reflukshaiguse ravis on operatsioon. Kaasajal tehakse seda valdavalt laparoskoopiliselt.

Loe edasi

Kõhukinnisus

Tere. Olen 29 aastane mees. Ubm 3 näd tagasi dushi all pestes ennast tundsin et pärakus on mingi imelik punn. Lootsin et äki kaob ise ära aga ei ole kadunud kuid väiksemaks on jäänud küll. Nüüd on tekkinud ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kui juba lähete gastroenteroloogi juurde, võiksite rääkida ka sellest hädast - see ju ka seedetrakti osa. Ilma nägemata/katsumata ei tahaks oletama hakata - võin Teid liiga ära hirmutada. Tõenäosus millegi ...

Loe edasi

Sapikivid

Tere!

Palun öelge, kas väga suureks kasvanud sapikivi ( 5 cm ) saab laparoskoopiliselt eemaldada ja millised ohud on nimetatud operatsioonil?

Kui nii suure kivi opereerimine on ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Sapikivi suurusel pole praktiliselt mingit tähtsust - väiksest kivist võivad olla suured vaevused ja suurest kivist ei pruugi üldse vaevusi olla. Ka ei mõjuta kivi suurus kõrvalorganeid mitte mingil möääral. ...

Loe edasi

songade opereerimine laporoskoopiliselt

Oskate palun öelda, kui palju on Eesti praktikas tehtud songade operatsioone laporoskoopiliselt, näiteks Mustaamäe haiglas?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Eesti kohta andmed minul puuduvad. Mustamäe Haiglas võiks see arv olla 30-50 vahel.

Loe edasi

sunnimärk?

Selline kysimus,et selja peal on selline suurematsorti sunnimärk,kas selle opereerimine oleks voimalik,palju selline op maktsa voiks?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

On võimalik. Kindlustatud inimesele maksab see vaid visiiditasu. Operatsiooni maksumus oleneb ka protsessi suurusest - kas vajab naha plastikat või piisab vaid ektsisioonist e. väljalõikamisest.

Loe edasi

keelekida

Tere!

Missugune arst tegeleb laste keelekida lõikamisega? Laps on viieaastane tartlane ja keelekida segab tal r-tähte ütlemast.

Ette tänades!

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Keelekida opereerimine kuulub näo- ja lõualuukirurgia kompetentsi. Eestis on vastava ettevalmistusega inimesed olemas Tartu Kliinikumis ja Tallinnas Mustamäe Haiglas.Võtta tuleks perearsti saatekiri ja ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi