Kõhukinnisus 20.04.09 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere. Olen 29 aastane mees. Ubm 3 näd tagasi dushi all pestes ennast tundsin et pärakus on mingi imelik punn. Lootsin et äki kaob ise ära aga ei ole kadunud kuid väiksemaks on jäänud küll. Nüüd on tekkinud kõhukinnisus ja vahel on paha olla ja ajab iiveldama. Vetsus pika aega punnitades tuleb midagi aga mitte nii nagu tavaliselt. pühkides jääb paber limaseks. Millele see viitab ja mis see olla võiks?
Lähen nädala pärast mao ja 12 sõrmiksoole uuringule et kui sealt midagi ei leita kuidas v kus uuritakse muud seedimise värki et saan aru et päris norm see asi ei ole aga ei tea kuhu pöörduda v kuidas alustada tahaks teada saada et kas on midagi ohtlikku ja kuidas ennast ravida. Tänades Jüri

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui juba lähete gastroenteroloogi juurde, võiksite rääkida ka sellest hädast - see ju ka seedetrakti osa. Ilma nägemata/katsumata ei tahaks oletama hakata - võin Teid liiga ära hirmutada. Tõenäosus millegi halva esinemiseks arvestades Teie vanust on siiski väga väike.