haavade õmblused 16.04.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

mul juhtus paar nädalat tagasi õnnetus garaažis ja võõrkeha sattus mulle pihupessa. käisin traumapunktis ja seal õmmeldi ka pärast haav kinni.
ei öeldud midagi selle kohta, et peaksin millalgi tagasi minema niite välja võtma. kas sellest võin järeldada, et niidid millega õmmeldi "sulanduvad" mingi aja möödudes ise? olen kuulnud, et mõningatel juhtudel kasutatakse sellist laadi niite. mida peaksin tegema?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Peopesa õmblused tehakse tavaliselt siiski niidiga, mis tuleb eemaldada. Need õmblused, mis nahal on näha, ei ole "isesulanduvad". Arvan, et peaksite minema oma perearstile näitama. 2 nädala möödudes tohib igasugused õmblused juba eemaldada.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

eemaldatud küüs

Tervist,
üleeile käisin emos ja mul eemaldati 3 sõrme küüs
sinna pandi peale mingisugune võrk ning sellepeale haavalapp ja siis seoti kokku.
10 päeva pärast pidin minema perearsti juurde ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Tavaliselt pannakse peale parafiinvõrk, mis just ongi selleks, et see ei kleepuks värskele haavapinnale. Selle kinnikasvamist karta ei ole vaja.

Loe edasi

teave

Tere,minu pojal oli näohaav,mis õmmeldi kenasti ja oli ka haigla ravil.Nimelt temale tungiti kallae ja löödi pudeliga pea lõhki ja ka nägu ilustati.Haav on päris pikk ,kõrva juurest suunurgani,seismendal ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Oleneb sellest, kui suur see eritus on. Väike eritus peaks ise kinni jääma. Kui nädalaga eritus ei kao, soovitaksin pöörduda kirurgi poole.

Loe edasi

Õla õmblused

Tere. Mul on selline probleem, et paar päeva tagasi oli mul õla op, kus rangluu pidi plaadiga kokku lappima. Õmblused on nüüd kohati tõmbunud kollast värvi. Kas see kollane värv on normaalne??

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Ainult värvi järgi on raske midagi öelda. Kui palavikku ei ole ja valu läheb iga päevaga natuke vähemaks, siis ei näe muretsemiseks põhjust.

Loe edasi

Pärast pimesoole operatsiooni

Tere.
Nädal aega tagasi oli mul pimesoole operatsioon. Nüüdseks õmblused eemaldatud ja kõik hetkel korras. Sooviksin teada, kas võiksin alustada armikreemi kasutamist ja kas võib kasutada ka rõhkplaastrit ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Armiraviga võib alustada. Päevitamine põhjamaa inimesele pole üldse väga soovitav tegevus, kuid arm sellele küll mingeid lisapiiranguid ei sea.

Loe edasi

pidamatus

12 a tagasi oli tangisünnitus peale seda on pärasoole pidamatus kui kaka häda on peab kohe minema 2a tagasi oli svinkteri plastika [õmblused pandi peale peale seda läks natuke paremaks nüüd on jälle probleem ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Võimalikud Teie probleemi lahenduseks oleksid: 1) uuesti proovida teha sfinkeri plastikat 2) paigaldada kunstlik sfinkteri protees (maksab palju, õnnestumise % umbes 50 3) sool tuua kõhu peale, kuhu saab ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: