tere jälle. 20.01.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

tere te olete juba mulle korra kirjutan mu sissekasvanud küüne pärast. te andsite mulle nõu ,et tuleb küünevalli lõigata. ma tahaks teada kui pikk ja valulik protsess see on ja kui kaua võtab paranemine aega? ja mis kõige olulisem, kas ka pärnus on arste kes suudavad seda teha ja kas oleks ohtlik jätta see op kevadesse? ettetänades 15-aastane poiss

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Operatsioon ise võtab aega maksimaalselt 20 minutit. Valu on ainult süsti s.o. anesteesia tegemise käigus. Täielik paranemine võtab aega 2 -4 nädalat, olenevalt sellest, kui kõva põletik on enne sees. Arvan, et Pärnu arstid on selleks suuteliselt küll. Kevadesse jätmine sõltub sellest, kui palju see Teile häda teeb. Kevadel-suvel lõikamise eelis oleks see, et pärast saab kanda varaid lahtisi jalanõusid, mis talvel külmaga on võimayu - saapa sisse on aga sidet mahutada tülikas (ja valulik - hakkab pigistama).

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

Munataoline moodustis (järg eelmisele kirjale)

Tere jälle

Unustasin lisada, et kolonoskoopias käisin ja seal oli kõik korras.

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kolonoskoopia normileid tõstab tsüsti tõenäosust.

Loe edasi

Veritsev punn

Tere. Küsimus oleks selline, et mul on sabakondist natuke all pool suur punnilaadne asi, mis veritsev pidevalt ja eritab mingit vedelikku. Algas see asi nii, et üks hetk märkasin seal olevat nagu suitsukoniga ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Tegu võib olla kirjelduse järgi pilonidaalsiinusega. Ravi seisneb operatsioonis. peaksite perearsti saatekirjaga pöörduma kirurgi poole.

Loe edasi

jälle hemorroidid

Tere! Küsimus selline kas hemorroidide eemaldamise operatsiooni tehakse ikka üldnarkoosiga?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Võimalik nii üldnarkoosis aga ka spinaalanesteesias (selja süstiga) - patsiendi ja anestesioloogi vahelisel kokkuleppel.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: