Jalgade jäigastamine 03.01.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere ja head uut aastat!
Olen väga palju mööda arste jooksnud. Üks saadab teise juurde jne. (Mulle on tehtud operatsioone ja olen proovinud ja kasutanud abivahendeid (jalasidemeid) jne.)
Tahan küsida, millised kogemused on jalgade jäigastamisega hüppeliigese piirkonnast. Mis see võib endaga kaasa tuua ja millised võivad olla selle opi neg. tagajärjed. Põhjus jäigastamiseks on kaasasündinud ja süvenev haigus Amytrophia ... Ka operatsioonid ei ole aidanud. Ja kuna see põhjustab meeletut ja pidevat valu ja kukkumisi, komistamisi, sest jalad on niivõrd deformeerunud,on arstid soovitanud jäigastada. Et siis ei pidavatvähemalt valutama. Kuna see on viimane võimalus midagi üritada muuta, siis olen siiani sellega venitanud. Olen keskeas meesterahvas ja tahan oma jalgadel veel hakkama saada. Kuidas selline protseduur minu liikumist võib mõjutada?
Loodan, et oskate mu küsimusele vastata.
Ette tänades.
Mait

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Küsimus ortopeedia valdkonnast, milles ma end üldkirurgina eksperdiks lugeda ei julge. Soovitaks Teil pöörduda ortopeedi konsultatiivsele vastuvõtule kas Tartu Ülikooli Kliinikumis või Tallinnas Regionaalhaiglas. Jäigastamisel nagu igal luuoperatsioonil on oht infektsioossetele tüsistustele, mis võivad viia luupõletikule. Kui seda operatsiooni Teile siiski soovitatakse võib see oluliselt aidata parandada Teie liikumisvõimet.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

Hüppeliigese jäigastamine

Kas hüppeliigese jäigastamine, metallvarda sissepanek on igavene ja kas siis ei liigu enam hüppeliiges kunagi??

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kahjuks seda see operatsioon tähendab. Liiges küll jäigastatakse, kuid sellega peaks kaduma valu.

Loe edasi

Ema jalad paistes

Tere!
Kas oskate aidata! Minu ema 85.a. on südamega probleeme ja vereõhuga. Nüüd tagatipuks ütles, et on jalad paistes. Millest see tuleb? Ja kuidas määrida?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Jalgade paistetus on südamepuudulikkuse tagajärg - ravida tuleb südamepuudulikkust, mitte jalgu.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: