Paise 05.04.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Lugu järgmine. Nimelt tekkis mul ca nädal aega tagasi päraku ääre peale paunake ja ei taha sugugi sealt omal soovil lahkuda. Ta häirib mind tugevalt istumisel ja veidi ka kõndimisel. Ta pitsitab iga päevaga ikka tugevamini. Millised on soovitused ja kelle poole konkreetselt pöörduda.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Pöörduma peaksite esialgu perearsti poole, kes siis vajadusel suunab Teid edasi kirurgi juurde. Ilma perearsti vahenduseta kirurgile pöördudes tuleb visiidi ja ravi eest ise maksta täies ulatuses, perearsti saatekirjaga vaid visiiditasu.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

kimaroi???

eile 13.05.2015 hakkas kuidagi hõõruma. täna ei saanud kuidagi olla, peale tööpäeva kodus vaatasin ja taga augu juures oli mingi paise väljaspool keha ja väga valus???

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Võimalik, et tegu on trombootilise hemorroidiga. Tuleks arstile näidata. Alustada võiks perearstist.

Loe edasi

Kas oleks vaja kirurgilist sekkumist?

Mul on kõhikinnisus ja peale WC-s käimist tekib päraku juurde suur paise(või midagi sellist).Tihti ka veritseb ja on valulik.

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Peaksite kõhukinnisuse lahendamiseks leidma siiski omale sobiva variandi - neid on päris palju. Kõige füsioloogilisem oleks kõhutegevust reguleerida söögiga - süüa palju juur ja puuvilja, soovitav toorelt. ...

Loe edasi

Tugev herilase nõelamise järgne mädanik käes

10 päeva tagasi nõelas herilane. Nüüd käsi mädaneb. Paise on tekkinud ka küljele. Käin erinevate kiirabiarstide juures sidumas. Dreenid on sees, et mäda väljutada. Elan valuvaigistite ja antibiootikumidega. ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Ilmselt korra kohtusime ka EMO-s, kus mina lasin Teile ka rö pildi teha. Pildi vaatamine jäi juba järgmisele arstile, kuna miu valvekord lõppes. Kuigi Te ise rõhutate herilase hammustust, oli Teil enna ...

Loe edasi

Sabakondi otsas õhukese nahaga kaetud punn

Sabakondi otsas on õrn nahk, mille alla koguneb pika istumise järel pehme vere paise, punn. Kas seda muret on õige kirurgile kurta? Mida teha? Palun aidake.

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Teie leitud lahendus on mõistlik - peaks kirurgile näitama. Soovitav on omada selleks perearsti saatekirja, muidu peate visiidi eest ise tasuma.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: