LAIK NÄOL 18.02.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Minu üliõpilasest tütrel tekkis kahe aastaselt näole pruun laik, umbes 8 mm. Muutunud see pole, aga nädal tagasi läks öösel paiste ja valusaks. Perearst saatis tütre kirurgi juurde, too omakorda onkoloogiapolikliinikusse. Põhjendusel, et nemad sellise asjaga ei tegele.Kas oskate öelda, millega võib tegu olla? Süda väga valutab, pole ju aimugi, mis edasi saab.

Tänan !

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui mingi ägenemine toimus ühe ööga, siis vaevalt on tegu onkoloogilise haigusega. Pigem on tegu nahapõletikuga. Mis selle põhjuseks on pole nende andmete alusel võiamalik öelda. Kuna olete mures, võiks tütar ikkagi onkoloogias ära käia - ega mina Teie jutu järgi ilma haiget nägemata ei saa eelmise arsti kahtlusi siiski kummutada.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

melanoom?

Tere, minu abikaasal hakkas kasvama seljal tume laik, talve jooksul laik suurenes, nahk on tumedal selle kohapeal, laik ei ole sümmeetriline, vahest sügeleb. Melanoom? kelle juurde võib pöörduda?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kui elate Tallinnas, soovitan pöörduda Põhja Eesti Regionaalhaiglasse (Mustamäe Haigla) dr. Marina Terase vastuvõtule. Eelregistreerimine 6171135

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi