tsüst 20.01.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.
Mul tekkis peopessa parema käe nimetissõrme alla valulik kõva muhk (umbes hernetera suurune või natuke suurem). Katsudes on valus. Ka tundub et muhu ümbrus on kergelt paistes ja läbi naha paistab heledam kõva koht. Ortopeed arvas, et see tsüst. Ja et see läheb katki ja tühjeneb, kui sellele tugevasti vajutada. Läbivaatusel ta muidugi siis vajutas ka, aga seda rohkem selleks, et aru saada, mis see on. Muidugi oli selline katsumine küllalt valus ja käsi valutas hiljem mitu tundi . Muhk muidugi jäi alles. Ka ütles dr. Sillaste et teine moodus et see eemaldada kirurgiliselt, või siis süstlaga tühjaks tõmmates, aga see võivat ikkagi tagasi tulla. Et valik olevat minu. Kuidas oskan mina valida, milline moodus on õige. Kui minu arvamist küsida, siis mulle tundub et hoopis sõrmeliigeses on mingi luu moodustis ja selleks ma arsti konsultatsioonile läksin, et nõu saada, mida teha. Ja nüüd ma siis seisan ikkagi küsimuse ees: kas diagnoos on õige, võibolla oleks pidanud tegema siiski röntgenipildi? Kas selle kühmu mudimisel ja masseerimisel valu piirini võib siiski (dr.Sillaste üks arvamus) lõpuks see tsüst avaneda ja seega sellest ka lahti saada. (Sest lõpuks selle arusaamisega ma selle kabinetiukse enda järel ju kinni panin).
Tänan Teie nõuande eest. Mida ma pean tegema, kas mudima edasi? (Kahjuks ei ole siin rubriigis kirurgi-ortopeeti)

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ilma Teid nägemata ei oska ma diagnoosi ei kinnitada ega ka ümber lükata. Ganglioni (ilmselt milleks dr.Sillaste muhku pidas) asukoht peopesas ei ole tüüpiline. Ganglioni puhul vajutades katkiminek ja seejärel kadumine on võimalik, kas see aga on ganglion, ei oska ma öelda.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

põlve tsüst

kas põlve tsüst võib muutuda ohtlikuks kui jätta ravimatta

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Oleneb kus see paikneb ja kui suur ta on. Tegu ka ortopeedilise probleemiga, mis pole minu eriala.

Loe edasi

Bakri tsüst.

Tere! Mul leiti põlvest bakeri tsüst, mis teeb ka väga tugevat valu. Sain ka ravi: diclaci tablette, määrisin diclaci geeli ja käisin ka magnetravis. Kuid valu siiski püsib. Kas see võib vajada operatiivset ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kui konservatiivne ravi ei aita, tuleb mõelda operatsioonile. Peaksite konsulteerima ortopeediga.

Loe edasi

Tsüst

Tere, lõigati lõualuu seest tsüst ja sooviks teada et kas alkoholi tarbimine on mingi aeg keelatud ?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Peale igasugust operatsiooni on alkoholist hoidumine vajalik kuni haava paranemiseni s.o. vähemalt 2 nädalat.

Loe edasi

tsüst

tere.jaanuari kuus opereeriti tsüst pöidla liigese pealt.see oli valulik ja kasvanud üsna suureks.olin sinisel lehel 3 nädalat,sest töö on füüsiline ja kätt liigutada oli valulik.kuid 1,5 kuu pärast oli ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Pole päris minu eriala. Soovitaksin Teil pöörduda Tartu Ülikooli Kliinikumi ortopeedi konsultatsioonile kui oma maakonna arstidelt abi ei saa.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi