Selgroo disk 05.09.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere
Sporditrauma tulemusena vigastasin selga, see juhtus u. 10 aastat tagasi. Röntgen näitas, et selgroo üks disk on paigast ära. See röntgenpilt on mul siiani alles. Operatsioonile ma ei julgenud tookord minna (olin siis 17 a. koolipoiss). Küsimus on selline: kui tõsine vigastus on kui selgroo disk on paigast ära? praegu on mul nii, et kui teen sporti sh. venitused jms. siis on seljas valu selles kohas siiamaani tunda. Tavaelus ei valuta üldse, kuid sporti tehes valutab peaaegu alati. Praegu mõtlen, et see on ikkagi vigastus ja võibolla peaks korda tegema? Kas seda on võimalik ravida? Kui keeruline ja kui riskantne see on? millised on peamised ohud sellise operatsiooni puhul? Millisesse haiglasse ja millisesse osakonda oleks selle küsimusega kõige targem pöörduda (tahaks teha uue röntgeni ja näha kuidas seis praegu on ja teada saada kas ja kuidas edasi tegutseda)?
Aitäh.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Küsimus kuulub neurokirurgia valdkonda ja selle tõttu ei pea end eriti kompetentseks. Diskioperatsioone tehakse Eestis ainult Tartu Ülikooli Kliinikumi neurokirurgias ja samuti Põhja Eesti Regionaalhaigla neurokirurgias. Peaksite võtma perearsti saatekirja ja kõigi nende küsimustega pöörduma otse kohe neurokorurgile. Peate endale teadvustama, mida elult tahate. Kui tavaelus häda ei tee, ei oleks ju vaja opereerida. Ka spordialasid võib valida - ilmselt mõned spordid oleksid Teile sobivamad kui teised. Igal operatsioonil on omad riskid, nii et alati tuleb kaaluda mida me võidame ja mida võime kaotada.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

Muna

kõige ülemise selgroo lüli üleval kuklal (selgroo ülemisest lülist mõni millimeeter kõrgemal) naha all tugev muna, mis see on? ei valuta aga näpin seda tihti ja pigistanud ja on veidi valulikuks läinud ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Peaksite seda perearstile näitama. Ainult kirjelduse järgi ei oska selle muna päritolu öelda - võimalik, et tegu lihtsalt luulise kühmuga ja midagi haiguslikku ei olegi.

Loe edasi

Muna

kõige ülemise selgroo lüli üleval kuklal (selgroo ülemisest lülist mõni millimeeter kõrgemal) naha all tugev muna, mis see on? ei valuta aga näpin seda tihti ja pigistanud ja on veidi valulikuks läinud ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Ilma nägemata/katsumata võimatu midagi mõistlikku öelda. Võimalik, et tegu lihtsalt luulise väljavõlvuvusega ja mingit haiguslikku muutust ei olegi. Soovitan näidata perearstile.

Loe edasi

Valus muna selgroo kõrval

Probleem on selles, et paar kuud tagasi avastasin, et keset selga selgroo kõrval on väike muna, mis on katsudes valus, muidu ei sega. Ei oska öelda, kui kaua on selline moodustis seljas olnud. Kas see ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kui on moodustis, mis on valus ja seega teeb kuigivõrd häda, tuleks ta ära võtta. Kas tegemist on rasvkasvajaga saab otsustada peale tema eemaldamist. Rasvkasvajad reeglina valusad olla ei tohiks.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: