Põlved 05.12.03 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Ma ei tea, kas see on probleem, kuid mind see segab. Olen 50 aastane pedagoog (st.mitte füüsilise töö tegija). Nüüd sel aastal olen hakanud nn oma põlvi "tundma". Käimisel ei tunne midagi, kuid valu käib läbi trepist üles minnes ja alla tulles. Vahest nii ootamatult, et kuku või maha.Ka kanna all on üks valus koht, mida tunnen kergelt kogu aeg. Kõrge vererõhu tõttu tarvitan juba mõnda aastat Co-Reniteci. Kas ma peaksin sellele probleemile tähelepanu pöörama või läheb ise üle.Loodan, et oskate mingit nõu anda, mida teha?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui see Teid segab, siis on see probleem kinlasti. Oma muredega peaksite pöörduma ortopeedi vastuvõtule - ainult kohapeal saab selgitada, millest on nimetatud vaevused põhjustatud, milliseid uuringuid teha ja alles seejärel otsustada, mida ette võtta.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

Põlve valu istudes

Mul hakkavad istudes põlved valutama, koguaeg pean jalgu sirutama. Probleem on tekkinud nüüd viimaste kuudega ning varem pole sellist probleemi põlvedega olnud. Millest võib olla tingitud selline probleem?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Mina mõtleksin reumaatilise haiguse peale.

Loe edasi

põlvevalu

tere
loodetavasti panen selle ikka õigesse teemasse.
nimelt teevad mulle põlved valu. vahest isegi nii, et käimine on suht võimatu. mul oli muidu 7 aastat tagasi autoõnnetus kus põlved said ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Tegu võib olla nii trauma tagajärjega kui ka reumaatilise liigeskahjustusega. Soovitaksin pöörduda kõigepealt perearstile, kes siis vajadusel suunab ortopeedi poole.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi