vaagnavarikoos 13.09.23 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

Tere, kui olin rase (4a tagasi), siis oli probleem vaagnavarikoosiga: veenid olid väga tursunud, sinised ja väga valutasid. Peale lapse sündi probleem kadus ise. Nüüd ~2 nädalat tagasi hakkasin tundma sama valu. Kas peab mingit uuringut tegema? minna perearsti ja/või nt teie juurde ?

Arst vastas:

Veronika Palmiste-Kallion

dr Veronika Palmiste-Kallion

Kardiovaskulaarkirurg

Tere!

Minu soovitus on minna perearstile ning seal keskenduda mitte vaagnavarikoosile, vaid valule üldiselt.
Maid on väga tõenäoline, et fokus tegelikult valupõhjuselt kaob ära.

Veronika Palmiste
veresoontekirurg