Tugisukad ja muu 17.08.23 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

Tere
Minul mitu küsimust
kas tugisukad võivad veenid hoopis rohkem nähtavale tuua?
Minus tekitab sukkade kandmine vastumeelsust seetõttu, et doktor kelle juures käisin, ütles et jah sukad toovad veenid rohkem nähtavale.
Kas vee vähene tarbimine soodustab veenihaigust?
Kas Eestis saab mingilmääral ka tasuta veeniravi
Tänan vastamast!!

Arst vastas:

Veronika Palmiste-Kallion

dr Veronika Palmiste-Kallion

Kardiovaskulaarkirurg

Tere!

Ei saa täpselt esimesest küsimusest aru - seetõttu ei oska sellele vastata. Kompressioonravi eesmärk on eelkõige pindmise veenisüsteemi komprimeerimine. Ära veenilaiendid selle foonil ei kao.
Ei, vähene vee tarbimine ei põhjusta veenihaigust.
Pärast 2020 a vastuvõetud veenilaiendite ravijuhist ja sellega seotud tervishoiukorralduslikke sätteid, eristame kosmeetilisi ning meditsiinilise korrektsioonivajadusega veenilaiendeid. Tervisekassa kompenseerib teatud korrektsioone meditsiinilise korrektsioonivajadusga veenilaienditel. Seda erinevust ei pea inimene ise suutma hinnata, vaid võib julgelt pöörduda abi saamiseks selles osas oma perearsti/õe juurde.

Veronika Palmiste
veresoontekirurg