veenilaiendid ja tugisuka kasutus 24.07.17 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

veenilaiendid aastaid 3 aastat tugisukad kirurgisoovitusel, kandimine ainult talvel, vas sääre eespinnale tekkis sügelev lööve, mis suvel ära paranes, aga tekkis igal aastal uuesti ja ainult vas sääre eespinnale. sel aastal nahaarst dr Toomson kordas UH (2013 esmakordne)seekord ka arteritest. Kas seos ekseemil ja arteri anatoomia eripäral? kas tohib edaspidi üldse tugisukka kanda? antud ka saatekiri aga ei õnnestu ITK i registratuurist sega saada UH vastus järgmises lõigus

Arst vastas:

Veronika Palmiste-Kallion

dr Veronika Palmiste-Kallion

Kardiovaskulaarkirurg

Tere!

Küsimusele kaasa pandud uuringu pärast muretsema ei pea - tegemist on pindmise veenisüsteemi reflukshaiguse ehk veenilaienditega ning arterite anatoomia on kirjeldatud varieeruvusega umbes 10% elanikest. Lööbelise ala all ei ole radioloog veenilaiendeid leidnud, seega ei pruugi tegemist olla veenilaiendite haigusest tingitud ekseemiga. Kompressioonravi peaksite kindlasti järkama - kasvõi selle jaoks, et veenilaiendid ei kasvaks nii kiiresti. Väga oluline on paralleelselt oma naha eest hoolitsemine - nahka peab regulaarselt sobiva nahakreemiga kreemitama.

Tervitades,
Veronika Palmiste