Tromboos ja suitsetamine 24.10.21 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

Tere, tahaksin küsida, kui on diganoositud tromboos ja oled sigaretti suitsetaja, siis mis riskid tekivad sellega? Ja kuidas lood on kanepiga ja mokatubakaga mis riskid sellega tekivad?

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere!

Esitatud küsimusele on raske vastata, sest tromboose on erinevaid. Teada on, et nikotiin tõstab tromboosi esinemise riski sõltumata tema manustamise viisist. Kanep ja tubakas on sõltuvust tekitavad ained ja nende kasutamine ei ole eluks vajalikud. Pigem võib nende kasutamine kaasa tuua erinevaid haigusi esile kutsuvaid toimeid, kahjustada nii vaimset kui füüsilist tervist.

Head soovides,
Vanda Kristjan