Venoosne malformatsioon 05.10.17 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

Vasaku käe 4 sõrmel venoosne malfarmatsioon ja vaariksid. Kasvaja läheb vaatamata kompressioonkinda kandmisele ja hoidmisele suuremaks. Ravi põhimõtteliselt ei ole. Arst rääkis süstidest, mida tehakse ainult enne labakäe amputatsiooni, kuna nad võivad kiirendada olukorra halvenemist. Arusaamatu on, millal ma peaksin aru saama, et see on muutunud halvaloomuliseks ja on aeg süstideks. Töövõime on vähenenud, kuna vasakut kätt kasutada palju ei tohi, ei tohi isegi poekotti kanda, kas tuleks mõelda invaliidsuse peale.

Arst vastas:

Veronika Palmiste-Kallion

dr Veronika Palmiste-Kallion

Kardiovaskulaarkirurg

Tere!

Soovitan pöörduda käekirurg, dr. Andrus Metsa vastuvõtule konsultatsiooniks. Dr. Metsa võtab vastu Tartu Ülikooli Kliinikumis. Tema käest saadud arvamus peaks olema kõige adekvaatsem Eestis, arvestades malformatsiooni asukohta.

Tervitades,
Veronika Palmiste