Kõhuaordi laienemine 30.05.16 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

Ultraheliuuringul ( suunatud uroloogi poolt) selgus, et kõhuaort enne bifuraktsiooni on kuni 36x33mm laiusega. Uroloog soovitas pöörduda konsultatsiooniks Teie poole. Kas olukord on tõsine ja milliseid minupoolseid samme tuleks astuda?

Arst vastas:

Veronika Palmiste-Kallion

dr Veronika Palmiste-Kallion

Kardiovaskulaarkirurg

Tere!

Hetkel väga muretsema ei pea - tegemist on väikese kõhuaordianeurüsmiga, kirurgilisele ravile hakkame mõtlema, kui aordidiameeter on üle 5 cm. Vastuvõtule võiksite küll registreeruda, sest siis saaks läbi arutada, kuidas Teie korduvatele uuringutele tulek välja peaks nägema. Kuna aneurüsm on veel alla operatsioonimõõdet, siis võite registreeruda tavalise järjekorra alusel telefonil 666 1900. Saatekiri on vajalik.
Sellises suuruses kõhuaordi laienemise puhul on oluline hoida oma vererõhk kontrolli all ning jätkata kolesterooliravi - kõrge vererõhk soodustab aordi laienemist ning uuringute alusel suudab regulaarne kolesterooliravi kõrvalmõjuna hoida aordiseinas, kihtide vahel tekkivat steriilset põletikku kontrolli all.

Tervitades,
Veronika Palmiste

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Veresoontekirurgia

kõhuaordi operatsioon

Mul oli 2016.a. märtsi kuus kõhuaordi operatsioon, kõhuaort oli laienenud. Nüüd tahaksin teada: kas ma tohin sauna minna, kas tohin päevitada, kas tohin massaaži võtta, kas tohin reisida (lennukiga sõita) ...

Veronika Palmiste-Kallion

Vastas dr Veronika Palmiste-Kallion

Tere!

Kõhuaordi aneurüsmi operatsioonijärgne taastumine on pikk protsess. Kui pärast märtsis 2016 tehtud operatsiooni tunnete ennast hästi, armisonga tekkinud ei ole, võite vaikselt hakata ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: