Veenulaiendiga jalg valutab 17.08.15 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

Tere,
Mul on olnud lapsest saadik vasakul säärel 5 cm veenilaiend. Aastatega on see suurenenud ja nahapinnast kõrgemale kerkinud. Viimasel ajal aga valutab jalg mitte ainult õhtuti vaid ka hommikuti ja eriti istudes või seistes, kõndides aga mitte. Valu on selline vaevav ja nagu kõrvetaks seest. Ja valutab mitte konkreetselt see koht, kus veenilaiend on vaid ka ca 10 cm kõrval, jala pealt.

Arst vastas:

Veronika Palmiste-Kallion

dr Veronika Palmiste-Kallion

Kardiovaskulaarkirurg

Tere!

Eristaksin kahte asja Teie puhul - veenikomu, mis on olemas olnud aastaid ning valusündroomi, mis võib olla põhjustatud erinevatest patoloogiatest lisaks varikoosile.
Kui soovite valusündroomiga tegeleda, soovitan esmalt pöörduda TAASTUSRAVI ARSTI vastuvõtule perearsti saatekirjaga, et täpsustada, mis on tõenäoline valusündroomi põhjus ja tegelda selle likvideerimisega. Kui eelkõige häirib veenilaiend jalal visuaalselt, siis oleks tõesti mõistlik pöörduda kirurgi poole. Eesti Vabariigis tegelevad lisaks veresoontekirurgidele varikoosiga ka üldkirurgid, nii et peaksite saama suhteliselt kergelt soovitud vastuvõtule. Palun ärge siis olge üllatunud kui Teile seal vastuvõtul pakutakse agressivsemaid lahendusi kui ainult suka kandmine - Te ju pöördutegi selleks kirurgi konsultatsioonile.

Tervitades,
Veronika Palmiste