Vasaku jala põlv on kange, reies ja sääres valud. 17.04.15 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

Vasaku jala põlv põlve paainutamine on valulik. Käimisel tekib reide ja säärde valu ja jalg muutub "puupakuks". Valu tekib ka paema jala eies ning isegi võib tekkida kramp. Tihtilugu tekib valutavatele reitele niisugune tunne nagu jookseksid mööda reisi alla külmad veetilgad. Tegelikult midagi niisugust pole. Väga halb on end istuma seada, sest jalg on väga avlus ning ei painud. Bussiga sõites ei leia jalale mugavat asendit - igapidi on valus. Jalgratatga sõites on esimesed paarsada meetrit valulik, alg ei taha liikuda, kuid siis läheb asi paremaks ja peale 20-30 km sõitmist on jalg küll tuim, kuid igati "kasutatav".

Arst vastas:

Veronika Palmiste-Kallion

dr Veronika Palmiste-Kallion

Kardiovaskulaarkirurg

Tere!

Kirjelduse järgi arvan, et eelkõige on probleem kas põlveliigeses või siis lülisambas. Veenide või arterite haigusega esitatud kaebused kokku ei käi. Veresoontekirurgi vastuvõtu asemel soovitan Teil pöörduda taastusraviarsti vastuvõtule - perearsti saatekiri on vajalik.
Kindlasti pole mõtet valu kannatada, saate enesetunde oluliselt paremaks valuvaigistitega - konsulteerige selles küsimuses kindlasti ka oma perearstiga.

Loodetavasti saate ruttu terveks!

Veronika Palmiste

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Veresoontekirurgia

valu paremas reies

Tere!

pöördusin teie poole küsimusega kompressioonsukkade kohta raseduse ajal. Suur tänu vastuse eest.
Unustasin siis veel mainida, et aeg-ajalt olen tundnud parema reie küljel istudes ...

Veronika Palmiste-Kallion

Vastas dr Veronika Palmiste-Kallion

Tere!


Arvan, et Te ei pea muretsema selle valu pärast. Väga tõenäoliselt on tegemist lülisamba ülekoormusega ning asendi muutmisel valu intensiivistub.


Tervitades,
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: