Kõikide vaktsiinidega vaktsineerimine 09.11.23 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Tere!

Kas teoreetiliselt võib lasta ennast vaktsineerida kõikide vaktsiinidega, mida Eestis saadaval on? Eriti nt just marutõbi, tean, et seda on statistiliselt vähetõenäoline saada, kuid kas ärevuse leevendamiseks oleks see halb mõte lasta end niisama vaktsineerida? Ja siis juba kõik muud vaktsiinid.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Kõik oleneb tegelikust riskist, vaktsiine võiks leida sadu. Ärevuse ravi käib teisiti.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi