Roospõletik 31.12.22 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Tere! Paar päeva tagasi tekkis näos tugev punetus ja paistetus, perearst arvas et roospõletik ja kirjutas antibiootikumid. Seeravi võtab aega ja seni turse ainult suureneb ja juba tervenägu. Mure selline et ei oska turse alandamisfks midagi teha, kõik õpetused eeldavad et roos on jala peal ja soovitatakse kinni siduda ja kanda survesukka mis turset vähendab. Näo puhul need soovitused ei aita. Samuti sügeleb see tursenud piirkond meeletult. Salvi mis mulle kirjutati, tohib panna 2 x ööpäevas, paariks tunniks see aitab aga ülejäänud päeva täiesti talumatu. Kas võik ehk päeval midagi muud salvi määrida või mismoodi seda turset ja sügelust leevendada? Ette tänades

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Roos võib olla ka näos. Usaldage oma perearsti. Kui 3 p ravil puudub efekt, siis peaks proovima teist antibiootikumi.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi