Sügelevad punnid samaaegselt covidiga 27.04.22 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Tere. 15a týtrel 13.04 saadud 3.tôhustudoos. 20.04 jalakannasiseküljel paar punni kõrgemat, mis väga sügelesid. Päevadega lisandub punne yle keha eri piirkondadesse. Käepealsed, küünarnukid, põlveôndlad, põlve pealt, tuharatel. Punnidveri suuruse ja tihedusega. Vàga sügelevad. 22.04 algas kerge köha. 25.04 koroonatest positiivne. Mis haigusega vòib tegu olla? Kas lihtsalt koroona kòrval näht, kuna haiguse ja vaksiini vahe väike ja keha reageeris? Teistel pereliikmetel puuduvad igasugu symptomid. Ei koroonat ega sygelemist.

Arst vastas:

Eda Tamm

dr Eda Tamm

Infektsioonhaiguste arst

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Vähetõenäone, et pildil olev lööve on põhjustatud vaktsiini 3 doosist. COVID 19 ühe võimaliku sümptomina on kirjeldatud erinevaid nahalööbeid. Samas võivad ka mitmed teised viirused ( näiteks enteroviirused) , põhjustada sarnast löövet. Pildi järgi ei saa välistada ka sügelisi.
Kui te neiu ei vaja enam haiguse tõttu isolatsiooni ja lööve püsib, tuleks seda kindlasti näidata perearstile ja /või nahaarstile. Tugeva sügelemise korral võib tarvitada suukaudseid allergivastaseid ravimeid näiteks Loratadini ja nahale määrida Tsinki sisaldavat salvi/kreemi.