Alapalavik 06.04.22 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Tere!

Täna on seitsmes päev, kui mul on alapalavik. Üldiselt 35-35.5, kuid on paaril korral olnud ja alla 35. Just täna 05.04 ka, kraadisin, kuna hakkas külm ja kehatemperatuur on 34.7. Algas see nii, et tundsin end väsinenuna, korra-paar oli kõha, kuid see oli päeval ning õhtuks kadunud. Häiris see, et pudevalt oli kas liiga külm (ronisin jopega teki alla, tuba oli soe), siis hakkas palav ja sama muster edasi. See kestis 1 ööpäeva. Edaspidi olen kraadinud hommikul ja õhtul või, kui on seletamatult külm.

Pereõde rääkis, et see võib olla palavikuviirus, kui ütlesin, et mul pole muid sümptomeid. Seda ei leidnud ma kliinik.ee-st, google aitas küll, kuid seal kirjeldatu oli seotud sääskede hammustustega Aasias, Aafrikas, Kariibimere piirkonnas ja teistes sooja temperatuuriga piirkondades. Ma pole käinud aastaid, mul pole kokkupuudet inimestega, kes oleksid üheski nimetatud piirkonnas lähiajal viibinud. Seega, see tundub veider seletus. Eriti, kuna mul oli enne covidit poolteist kuud pidevalt väike palavik, 37.2-37.6.

Olen 3 korda vaktsineeritud ja covidi läbipõdenud jaanuaris. Ka nüüd teinud kaks kiirtest paaripäevase vahega, mis on neg. Ainus, millega ise seostan, on maksakahjustus.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Sellele küsimusele juba vastasin. Põhjuseid palju, koostöö oma perearsti jt spetsialistidega.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi