4,5 kuuse beebi hemogrammi analüüs 20.09.19 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Tere!

Palun analüüsige mu 4,5 kuuse lapse hemogrammi. Kas on oht, et lapsel on b12 vitamiini puudus või hoopiski aneemia?
Lasime analüüsi teha, sest laps on väga rahutu magaja.
Meie enda perearst ütles, et analüüsi tulemus on hea ja laps on terve.

Ettetänades

Arst vastas:

Karmen Joller

dr Karmen Joller

Perearst

Kivimäe Perearstikeskus

Tere!
B12 päriliku puudulikkuse suhtes kontrollitakse beebisid juba sünnitusmajas. Kõik muud puudulikkused saavad tuleneda sellest, et beebi ei saa B12 vitamiini, näiteks kui ema ei söö korralikult - B12-vitamiini saab loomsetest toiduainetest või vitamiinipreparaatidest.
Analüüs on korras.
Lapse rahutuse taga ei pruugi üldse olla mingi analüüsi kõrvalekalle. Mõni laps ongi kergema unega, nagu ka täiskasvanud. Usaldage ikka oma perearsti teha, ta tahab ka teie lapsele parimat. Ja ärge analüüse oma raha eest tehke, iga lisanduv torkamine põhjustab ju beebile kannatusi. Kõik vajaliku tasub teie eest Haigekassa. Teie perearst teab, millal on analüüsi vaja ja millal mitte.
Rohkem ei saa ma kahjuks olemasolevate andmete põhjal öelda.

Tervitades
Karmen