Uuringus selgus, milline on Eesti meeste tervis

Uuringus selgus, milline on Eesti meeste tervis

Haigekassa ja Tartu Ülikooli Kliinikum koostöös läbiviivud uuringust tuli välja, et Eesti meeste tervis ei ole hea.

Haigekassa ja Tartu Ülikooli Kliinikum viisid koostöös 2020. aastal läbi 40–49-aastaste meeste terviseuuringu, milles osales üle 3300 mehe.

Meestele mõeldud tervisekontroll keskendus südame-veresoonkonna, eesnäärme, seksuaaltervise- ja vaimse tervise riskide väljaselgitamisele. Kuna uuringu kulud maksis haigekassa, oli osalemine uuringuprogrammis meestele tasuta.

Selles osalemiseks tuli meestel täita uuringu nõusolekuleht ja elektrooniline terviseankeet, millele järgnesid vereanalüüsid, vererõhu mõõtmine ja kehaehituse aparaatanalüüs. Kogutud andmete põhjal analüüsiti mehe terviseseisundit ja terviseriske ning vajadusel suunati ravile.

Tartu Ülikooli Kliinikumi meestekliiniku juht professor Margus Punab rääkis, et enne uuringut eeldati, et olulisi mehespetsiifilisi terviseprobleeme ja -riske leiame umbes 20 protsendil uuritavatest ja üldtervise riske samuti 20 protsendil.

«Kui esimese osas vastasid ootused tegelikkusele, siis üldtervise riske tuvastasime oodatust palju enamatel meestel. Kogutud andmehulk on suur ja nende analüüs on alles alanud. Tuvastatud probleemide põhjustest ja võimalikest meetmetest nende ennetamiseks saame rääkida loodetavasti juba selle aasta lõpus,» lisas professor Punab.

Haigekassa juhatuse liige Maivi Parv ütles, et projekt sai inspiratsiooni kodanikualgatuse korras korraldatud «Pikema Sõpruse Päeva» kampaaniast, mis pööras tähelepanu just mehe tervisele.

Koostöös Tartu Ülikooli Kliinikumi meestekliinikuga töötati välja tervisekontrollipakkett, mille eest tasus haigekassa. «Meestele ei ole seni olnud nii põhjalikku haigekassa rahastatud terviseuuringut. Nüüd on uuringu esimene osa meestekliiniku poolt läbi viidud ja edasi analüüsib saadud tulemusi Tervise Arengu Instituut, kelle poolt koostatakse Eesti meeste tervise raport. Juunis valmiva raporti põhjal saame otsustada, kuidas meeste tervisesse tulevikus panustada,» rääkis Parv. 

Ta lisas, et tulemuse põhjal on võimalik mitmesugune lähenemine, näiteks spetsiaalselt meestele mõeldud sõeluuringu loomine, meestele enam sobivama arstile pöördumise võimaluse loomine. «Eesti mehed elavad vähem aega tervena kui naised ning samuti elavad nad üldiselt lühemat aega. Meie esialgne eesmärk oleks vähemalt see, et mehed elaksid tervena naistega sama kaua,» avaldas Parv.

Haigekassa investeeris projekti ennetustegevuseks mõeldud eelarvest rohkem kui 246 000 euro.

Haigekassa ja Tartu Ülikooli Kliinikumi meeste tervise uuringu pilootprojekt:

  • Vatu võeti 3386 ravikindlustatud meest vanuses 40–49, kes polnud vastuvõtule eelnenud viimase aasta jooksul läbinud põhjalikumaid uuringuid. Projekti sisenemiseks ei olnud vaja ei saatekirja ega visiiditasu. Vastuvõtud on tänaseks läbi viidud.
  • Haigekassa koostööpartner on Tartu Ülikooli Kliinikumi meestekliinik professor Margus Punabi juhtimisel.
  • Teenuseid osutati Tartu Ülikooli Kliinikumi meestekliiniku kõikides keskustes: Tartus, Tallinnas, Pärnus, Narvas ja mobiilses kabinetis. Mobiilse kabinetiga tagati teenuse osutamine  väiksemates kohtades ja töökollektiivides.
  • Projekti tulemusena selgub, millised on ravikindlustuse võimalused tegeleda meeste tervisega ennetavalt, hinnates  40–49-aastaste meeste terviseseisundit.

Projekti tulemusi analüüsivad Tartu Ülikooli Kliinikumi meestekliinik koostöös Tervise Arengu Instituudiga. Projekti tulemustest koostatakse projektis osalenud sihtgrupi meeste tervise raport

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

4 kommentaari

Novelty programmers
01.04.21 19:27
Oleme pass Express Service, juhiluba, ID-kaart, viisa, sünnitunnistused, kustutamine karistusregister,
Oleme professionaalide meeskond, kellel on paljude aastate kogemused passide tootmisel
Ja muud isikut tõendavad dokumendid, parimad tootjad valedokumentidena. Koos
Üle maailma ringleb üle 10 miljoni dokumendi.
Pakume ainult originaalid suurepäraseid omadusi passid, litsentseeritud
Autojuhid, Isikutunnistused, Templid, Sünnitunnistused, Valed Rahvusvahelised Diplomid
Ja muud tooted mitmetele riikidele, sealhulgas: USA, Austraalia, Belgia, Brasiilia, Norra
Kanada, Itaalia, Soome, Prantsusmaa, Saksamaa, Iisrael, Mehhiko, Holland, Lõuna-Aafrika, Hispaania, Ühendkuningriik. Lisateabe saamiseks ja tellimuse esitamiseks lihtsalt .

kuidas saada topeltkodakondsus Mehhiko, võlts id, kuidas saada võltsitud id dmv
Texas real id, fake ID, kuidas saada NY state id, kuidas läbida sõidueksami
idaho juhilubade test, idaho juhilubade praktika test
Aruanne kadunud juhiluba, B-klassi litsents, B-klassi juhiluba
C-klassi litsents, kuidas saada C-klassi litsentsi, kui palju see maksab cdl-litsentsi saamiseks, kuidas saada cdl-litsentsi ilma kooli minemata, veoauto autokooli maksumus, kui palju on veoauto autokool. , kui palju maksab veoauto autokool


Wickr Me: octapustickets
E-post: pompanopapers1@protonmail.com
Whatsapp: + 1 (408) 872-5899
TELEGRAMM: @OCTAPUSTICKETS

Külasta: https://noveltydmvexperts.com/
-56
   
+53
KALEV. Tallinn Väike-Ameerika 13/1-1 sillastekalev@hot.ee
14.03.21 23:34
Tere.Olen 76 a vana mees.Mind juba paar aastat vaevab kurku tulev röga.Oma viimase suitsu tegin kuskil 45 a tagasi.Kanget kraami praktiliselt ei kasuta.Tallinn Keskhaigla Polikliiniku kopsu uuring,kõik on korras.Lasnamäe polikliinik kurgu-nina-kõrva arst,kõik on korras.Perearst Julia Pikalova on sellest ammu teadlik aga ei oska mind millegagi aidata.Röga hakkab mind häirima tavaliselt peale lõunat.Väljaköhides on röga kollane ning paks nagu tapeedi liim.Kui saaksin kuidagi abi ,siis tänan.
-129
   
+39
David Make
24.02.21 08:13
WELCOME TO ILLUMINATI GIVERS OF WEALTH AND POWER..Easiest Step to become a
full member.of the great brotherhood of Illuminati.Are you a business man
or an artist,Politicians and you want to become big, Powerful and famous in the world, join us to become one of our official member today.you shall be given an ideal chance to visit the Satan and his representative after registrations is completed by you, no sacrifice or human life needed, Illuminati brotherhood brings along wealth and famous in life, you have a full access to eradicate poverty away from your life now. So contact Via WhatsApp +2349068893712
-52
   
+58

Lisa kommentaar

Saada