Tume sperma 23.11.09 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Olen 67a. Mõni aeg tagasi märkasin, et sperma on tumepruun.Tegin PSA - see oli 1,42. Mingeid eesnäärmele viitavaid tüsistusi ka nagu pole.

Kas on põhjust muretsemiseks?

murelik

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Vere sisaldus spermas pole kindlasti päris normaalne leid. Põhjuseks võivad olla eesnäärme põletik (haigus kulgeb algfaasis enamasti kaebustevabalt), aga ka mitmed seemnepõikeste ja munandi haigused. Soovitan pöörduda meestearsti vastuvõtule. PSA tase on vanuse kohta normaalne.
Edu soovides
Margus Punab