küsimus munandi kohta. 26.07.09 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere.

Olen 22-aastane noormees, kellel emaldati vasak munand ca 4 aasta eest, kuna toimus munandi pöördumine ümber oma telje 360 kraadi ning kadus verevarustus. Kahjuks ei jõudnud õigel ajal arsti juurde ning munand tunnistati eluvõimetuks ning eemaldati lõikusel. Antud küsimus puudutab aga teist munandit, mis on kogu selle aja vältel suurenenud (ehk seepärast, et ta üksi kogu töö peab ära tegema), seda mitte küll väga palju, kuid vahepeal oleks nagu suurem ning vahel väiksem, samuti on kogu see 4 aastat olnud märgata, et ta silmaga vaatamisel liigub vaikselt, mitte küll palju ja mitte häirivalt, kuid ometi.
Kas oleks põhjust muret tunda ning kas oleks mõistlik end korraliselt antud aspektist kontrollida arsti juures.

ette tänades,

Raivo

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere Raivo,
arvan, et muretsemiseks pole põhjust.
Ülo Zirel