Põieprobleem peale operatsiooni 30.03.08 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere

Mure järgmine. 12 päeva tagasi tehti mul günekoloogiline operatsioon lahtise kõhuhaavaga. Et tundsin end hästi, lubati mind haiglast välja 2. päeval peale oppi. Kõik oli hästi, kuni kolmandal päeval tekkisid hirmsad külmavärinad, tõusis palavik (38,2) ning urineerida oli valus ning uriin verine. Ka üldenesetunne oli ikka väga halb. Et tegemist oli riigipühaga, sõitsime tagasi haiglasse, kus günekoloog mind läbi vaatas, tõdes, et operatsiooni poole pealt on kõik korras, ning lasi teha uriini (leukotsüüdid 500), valk 1,50) ja vere analüüsid (WBC 14,88). Raviks kirjutati nitrofurantoini, mida kohe ka võtma hakkasin. Enesetunne läks ruttu paremaks, palavik alla. Et need tabletid tekitavad mul maovalu, jätsin 4 tbl topsist võtmata ehk võtsin 4 päeva 4 tbl. 3. päeval peale tablettide võtmise järelejätmist ärkasin öösel taas põievalu peale, hommikuks tõusis palavik 37,8. Nii et sama seis. Võtsin ülejäänud 4 tbl ära, valu läks ära. Väike palavik on siiani.
Küsin nõu: kuidas edasi? Perarsti peale ma ei looda, kuna vestlesin temaga telefoni teel ja ta arvas, et tema ei peaks minuga üldse tegelema, et mingu haiglasse ja las nad teevad uued analüüsid. Et meil on perekonnas arst, sain lisaks ka nitrofuratoini tabette, kuid kui kaua ma tohin neid võtta, kus saaksin analüüsid teha? Organism on peale oppi ilmselt väga nõrk.
Olen tõesti nõutu, kust saada abi?

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
see on tõsi, et perearstid väga ei taha opereeritud haigetega tegelda. Soovitan teil siiski pöörduda teid opereerinud naistearsti vastuvõtule või helistada talle ja leppida kohtumisaeg kokku. Tema siiski vastutab tehtud operatsiooni eest. Palavik ja valu on põletiku tunnused ning konkreetsel juhul näen 2 võimalikku põhjust: kõhuõõnde põie taha on moodustunud abstsess e. mädanik, mida 3. op järgsel päeval valvearst ei pruukinud tunda. 2. võimalus, kui teil oli op ajal ja selle järel kusepõies kateeter, siis sattus põide haiglamikroobe, mis tekitasid põletikku.
Seega tuleks teid uurida kõhuõõne sisese abstsessi suhtes ja teha uriinikülv mikroobide olemasolu selgitamiseks.
Taoline kaootiline aladoosis nitrofurantoini tarvitamine ei vii kuhugi.
Ülo Zirel