põieprobleem? 02.04.08 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere, olen 27a naine ja muret tekitab valu urineerimisel. Varasemalt teadaolevaid põiehädasid pole olnud. Probleem algas umbes 3nädalat tagasi hommikul pakitsuse ja valuga alakõhus, millega kaasnes väga sage vajadus urineerida, kuigi tegelikult oli vaid terav valu ja paar tilka. Õhtuks probleem kadus. Nii kestis see max. nädal. Kuna samaaegselt ravis günekoloog ka tihti korduvat (tupe)põletikku, siis kurtsin ka urineerimisprob. ning küsisin, kas need kaks häda võivad seotud olla. Gün. kompis, kuid leidis, et kõik on korras, peaksin lihtsalt tarbima looduslikke põieteesid. Võtsin ka Urosepti ning mõne aja pärast probleem kadus. Nüüd 3näd hiljem peale kirglikku nädalavahetust abikaasaga tekkisid uuesti samad sümptomid. Kas on põhjust muretsemiseks? Kas peaksin veel looduslikke teesid tarbima? Minema uuesti perearstile või günekoloogile? Loobuma seksist? Ma ei tahaks, et probleem ikka uuesti korduks.

Ette tänades,
Mari

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
olen siin sada korda kirjutanud, et urineerimishäired naistel võivad sageli olla põhjustatud ka igasugustest naistehaigustest ning võõrkehadest emakas.
Tuleb teha uriinikülv ja külvid emakakaelast erinevate infektsioonide suhtes, et teada saada, millega tegu ning siis vastavalt ravida. Pole vahet, kes seda teeb, kas perearst või günekoloog.
Ülo Zirel