eesnäärme operatsioonist 27.02.08 / Uroloogia

Külastaja küsib:

26.02.2001 teostatud operatsioon TURP. Viimasel viiel aastal pole kontrollis
käinud. PSA näitaja kogu aeg alla 1,0. Ravimiga Amitriptylin tarvitamisega unehäirete raviks tekkisid häired urineerimisel. Kas aja möödudes võib uriini
läbipääs halveneda so. peaks tulema eesnääret kontrollima. Kas saab kasuta-
mingit ravimit.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
amitrüptilliin lõõgastab kõrvaltoimena ka põielihast, mistõttu võib esineda uriinijoa nõrgenemist. Kui see on häiriv, tuleb ravi ära muuta.
Kuna TURP operatsioon võib põhjustada kusetoru ahenemist, võiks muidugi uroloogi juures igaks juhuks teha põievaatluse ahenemise välistamiseks.
Ülo Zirel