uriin ei välju 26.05.07 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Juba üle poole aasta on probleem urineerimisega - ei tunne enam "klassikalist" pissihäda, ainult kummalist rõhuvat tunnet alakõhus. Urineerimine ei ole sagenenud, kuid wc-sse minnes ei tule uriin välja, ainult nõrgub vaikselt ja puudub igasugune surve. Kui alakõhu lihastega pressin, siis immitseb ja tilgub osade kaupa välja. Kui ei pressi, jääbki sisse ja lühikese aja pärast muutub rõhuv tunne alakehas jälle tugevaks. Muid vaevusi ei kaasne - ei kipita, ei valuta, ei ole uriinipidamatust. Kuid kui õnnestub põit keskmisest rohkem tühjendada, siis on ca minuti jooksul pärast urineerimist alakehas valud, tunne on nagu toimuks vaevaline põie kokkutõmbumine (aga ma muidugi ei tea, mis see tegelikult on). Käisin paar kuud tagasi perearsti juures, vere- ja uriinianalüüs olid tema sõnul normis, eriarsti juurde edasi ei saatnud, üksnes soovitas Urinali ja leesikateed. Tarbin neid arsti soovitusest saadik, aga midagi ei ole muutunud, kui, siis põis veelgi "nõrgemaks" jäänud. Ka naistearstil käisin - tema väitel pole probleem günekoloogiline. Olen 33 a. naine, 1 normaalne sünnitus, tervislikud eluviisid, normaalkaalus (ent üsna stressialdis). Põiepõletikku pole kunagi olnud ega muid urineerimisvaevusi, aga hetkel on küll olukord enam kui kummaline ja järjest süveneb. Kas uuesti perearstile? Kas peaksin ise paluma ennast edasi suunata teise arsti juurde või lepin tema diagnoosiga?
Eks ikka on ju nii, et kui arstidelt head vastust ei saa, siis hakkab inimene tuttavate "diagnoose" kikkis kõrvadega kuulama. Üks soovitas teha ureaplasmoosi analüüsi, teine väitis, et võib olla tegemist stressiga... Ei teagi, kuidas asjasse suhtuda, tahaks selgust ja terveks saada. Millega võib tegemist olla?

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
võimalik, et teie põiehäired on põhjustatud sugulisel teel levivatest haigustest nagu ureaplasma, klamüüdia, trihhomoonas jne. Võib olla tegu mingi muu põhjusega. Tavaline uriinianalüüs ei ole põiehäirete diagnostikaks piisav. Kui perearst ei suuda teid aidata, peaks ta suunama teid uroloogi vastuvõtule.
Ülo Zirel