põiemure või hoopis neerud 17.01.07 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 28.aastane naine. Sügisel arvatavasti külmetamise tagajärjel sain põiepõletiku, ravisin seda apteegi käsimüügi ravimiga Urosept. Paari nädala möödudes sain uuesti põiepõletiku - vist, kuna urineerimine tihe ja lõpus valulik. Võtsin jälle käsimüügi ravimit ja jõin leesikateed, kuid pöördusin ka perearsti poole, kes lasi teha uriinianalüüsi, mis oli korras. Kuid igaks juhuks kirjutas välja Nitrofurantoni tablette, võtsin need ära. Paari nädala pärast jälle sama jama- läksin kiirabisse.seal tehti uriinianalüüs - näitas põletikku ja kirjutati välja jälle seda Nitro´... ja No Spa, kuna olid valud alakõhus. Mitu päeva olid valud ka alaseljal nii et liikuda raske, nii kui liigutasin, jube valu. Hoidsin end soojas ja jõin põldosjateed. Kolme päeva möödudes läks valu üle.Edasi suunas perearst mind ultrahelisse, kus selgus et vasak neer on veidi laienenud ja neeruvaagen ka. Ka andsin Bak analüüsi - tulemus puudub aerooobsete mikroobide kasv.Enesetunne praegu OK, kuid kui see jälle kordub, tahaks teda mis siis viga on, kas iga väiksemgi külmetus võib seda põhjustada ja miks on neer laienenud.? Või on vaja teha veel mingeid analüüse, arstidega Ida-Virumaal pole just kiita. Kas minna uroloogi juurde?
Ette tänades Lii

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere Lii,
kui uriinikülvis baktereid ei leitud, ei saa rääkida põie või neeruvaagna põletikust. Tõenäoliselt oli teil mingi günekoloogiline probleem.
Neeru laienemine ei tähenda teile mitte midagi. Uurigute vastused kirjutab radioloog raviarstile, mitte teile. Mittemeedikuna ei pruugi te kirjelduse sisust aru saada.
Ülo Zirel