neeruvaagna põletik 15.11.05 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Meesterahval vanuses 68 tekkisid tasakaaluhäired ja jalad ei kandnud. Kutsuti kiirabi ning haige viidi vastuvõtuosakinda, kus teda ööpäev jälgiti, diagnoositi neeruvaagna põletik. Haiglasse sisse teda ei pandud, kirjutati antibiootikumid ja saadeti koju tagasi. Haige aga pole võimeline kõndima siiani. Tahaksingi küsida, kas on võimalik, et neeruvaagna põletik põhjustab tasakaaluhäireid ja takistab jalgadele tõusmist? Või on see tingitud millestki muust ja peaks pöörduma mõne teise spetsialisti poole, millise?
Ette tänades.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
neeruvaagna põletik küll tasakaaluhäireid ei põhjusta. Mõte liigub kas mingi närvihaiguse või aju verevarustuse häire suunas. Antibiootikumid kahjuks tasakaaluhäireid ei ravi.
Ülo Zirel