vasak neer 08.03.04 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere!Olen 30 a ja sünnitanud 2 last, neist viimase '94.a-l.Nüüd aga tuli uuringute käigus välja, et vasak neer paikneb peaaegu väikevaagnas (vist oli nii).Ja see on kaasasündinud, mitte liikuv neer, nagu algselt arvati. Täpsematele uuringutele saatis mind günekoloog, peale katkenud rasedust (22-dets 03.a.). Pidevad seljavalud algasidki peale 22.dets-t. Ja minus tekitabki hirmu just uroloogi vastus, et ma pean selle seljavaluga elama hakkama. Kui valud hakkavad elu segama, tuleb vasak neer eemaldada?! Ma olen ju kõigest 30 aastane, kas mingit muud võimalust siis tõesti pole peale valuvaigistite neelamise? Mingit ravi või mis iganes? See ei saa ju nii olla!Kas siis tänapäeva meditsiini juures ei ole sellele mingit lahendust?
Teie vastust ootama jäädes,
avely

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
kirjelduse järgi on teil tegemist vasaku neeru kaasasündinud väärasetsuse e. düstoopiaga. Sel juhul on uriini äravool neerust alati häirunud ning seetõttu neeruvaagnapõletik lihtne tekkima. Valud on põhjustatud põletikust aga võimalik, et ka kivist neerus. Peaks tegema uriinikülvi mikroobidele ja uurima neere röntgenoloogiliselt neeruvaagna paisu ja kivide suhtes. Mõlemat, nii neeruvaagnapõletikku kui kivitõbe saab ravida ilma neeru eemaldamata. Neer eemaldatakse vaid siis, kui ta ei funktsioneeri või esinevad sagedased põletikud (valud), millega te ei suuda leppida.
Parimat soovides,
Ülo Zirel