Parem neer 15.04.07 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Olen 22 aastat vana neiu. Kaks aastat tagasi avastati mul paremal pool liikuv neer.Mil omakorda tekkis pais.Kuid tilgutitega saadi sellest lahti.On kaks aastat möödas kui tekkisid jälle valud paremal pool roide all. Olen katsunud näppudega ja tundnud, et seal on tugevam koht. Vasakul pool aga ei ole ja pole ka valus.Käisin ultrahelis ja öeldi, et paisu pole, neerud peaksid korras olema, kuid ta ei näinud täpselt, kui madalal parem neer paikneb. Vereproovid ja uriiniproovid olid korras.Sümptomid on alapalavik, külmavärinad, iiveldustunne, nõrkus, väsimus, valu paremal pool roiete all ja kiirgab ka selga, käia pikka maad ei saa ja püsti kaua seista.Ei aja tihti wc-sse, mis välistab põieprobleeme. Mis Te arvate, mis võib sellist valu põhjustada(valu on pidev.Kui laman voodis ei ole valu tugev, kuid kui liigun rohkem hakkab ka enam valutama.)?Ja kas Teie arvates on see normaalne, kui mulle antakse valuvaigisteid ja pean ootama kuu aega enne kui saan uuringutele?Ise pidevalt kannatades oodata. Kas sellisel korral perearst ei saaks suunata uuringutele mind kiiremini?

Ma väga tänan Teid mulle informatsiooni edastamast, see tähendab minu jaoks väga palju!!!
Olge Te õnnistatud!

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
kui teil on ägedad valud ja paha olla, peaksite pöörduma valvava haigla erakorralise meditsiini osakonda.
Liikuvat neeru on teil diagnoositud juba 2 aastat tagasi. Kui sellest tingitud valud pidevalt segavad teie elu, oleks mõtekas lasta see neer operatsiooniga fikseerida.
Ülo Zirel